Gry dydaktyczne

Od marca 2021 roku rozszerzamy ofertę dla wszystkich, którzy pragną ciekawej, ale i mądrej rozrywki dla całej rodziny. W bibliotece można wypożyczyć gry dydaktyczne, które świetnie wpisują się w trendy edukacyjne dzieci i młodzieży. Oferujemy także planszówki dla młodzieży i dorosłych. Są wśród nich gry klasyczne, jak chińczyk, szachy czy warcaby oraz hity, takie jak Scrabble i Monopoly, ale także nowe, modne, które zyskały szeroki rozgłos i zostały nagrodzone jak Azul czy Wsiąść do pociągu.

Gry dydaktyczne znakomicie uzupełniają zajęcia w przedszkolu, szkole, a przede wszystkim samokształcenie. W niebanalny sposób poszerzają wiedzę dzieci, młodzieży i dorosłych.

Gry logiczne, przygodowe, strategiczne stanowią świetną rozrywkę intelektualną, rozwijają spostrzegawczość, zdolności przewidywania, uczą współpracy, umilają spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Wiele spośród nich może być znakomitą zabawą międzypokoleniową.

Lista gier obejmuje blisko sto tytułów, wybranych w oparciu o rankingi popularności, zdobyte nagrody, walory edukacyjne i estetyczne. Każdy miłośnik "gier bez prądu" znajdzie tu coś dla siebie.

Jednorazowo można wypożyczyć 2 gry na 14 dni. Opisy gier znajdują się w katalogu, opatrzone są ikonką „Gra dydaktyczna". Zapraszamy do korzystania.

Oprac. Hanna Krasuska-Terka