Rozwijanie umysłu

Nabytki 2010 

1. Dzięki, kształty, kolory. - Świlcza : L.K. Avalon, [2006?] (CD-ROM)
Seria (Młody Einstein)
Jest to zbiór gier i zabaw gwarantujących wszechstronny rozwój dzieci w wieku 3-6 lat. Program składa się z zestawu ćwiczeń ogólnorozwojowych kształtujących wyobraźnię, ćwiczących pamięć i spostrzegawczość oraz usprawniających koordynację wzrokowo-ruchową. Wszystkie gry posiadają aż trzy stopnie trudności, co pozwala dopasować je do aktualnych możliwości dziecka.

2. Pamięć. Cz. 1. - Wrocław ; Legnica : Biuro Informatyki Stosowanej Format, [2007] (CD-ROM)
Seria (Akademia Umysłu)
Program ten zawiera najnowsze metody, techniki i systemy doskonalenia pamięci. Znajdziesz tu ćwiczenia, które zwiększą twoją zdolność zapamiętywania: tekstów, znaków, liczb, obrazów, sytuacji. Skróci czas potrzebny na zapamiętanie informacji. Wzrośnie zdolność jej długoterminowego przechowywania. Nabyte umiejętności wykorzystasz, aby zapamiętać: obce słówka, numery telefonów, terminy spotkań, imiona, nazwiska i twarze, treść czytanych gazet i książek. Każde z zawartych tu ćwiczeń wyposażone jest w opcje pozwalające dostosować je do wieku i możliwości. Można też ćwiczyć w wariancie treningowym, gdzie program notuje wyniki, ocenia postępy i zwiększa poziom trudności.

3. Postrzeganie. Cz. 1. - Wrocław ; Legnica : Biuro Informatyki Stosowanej Format, [2007] (CD-ROM)
Seria (Akademia Umysłu)
Patrząc wiedzieć, rejestrować, pamiętać. To cel tego programu. Dzięki treningowi postrzegania, możesz pozbyć się problemów z koncentracją i podzielnością uwagi, zacząć więcej widzieć i zapamiętywać. Stań się bacznym obserwatorem i czujnym słuchaczem. Powiększ zdolności logicznego i przestrzennego myślenia, rozwiń swoją wyobraźnię. Będziesz więcej widział wokół siebie. Świat stanie się bardziej wyrazisty i czytelny. Każde z zawartych tu ćwiczeń wyposażone jest w opcje pozwalające dostosować je do wieku i możliwości. Można też ćwiczyć w wariancie treningowym, gdzie program notuje wyniki, ocenia postępy i zwiększa poziom trudności.

4. Rozwijamy inteligencję. -Świlcza : L.K. Avalon, [2007?] (CD-ROM)
Seria (Młody Einstein)
Program składa się z zestawu ciekawych gier logicznych przeznaczonych dla dzieci w wieku 8-12. Został stworzony po to, by uczyć i wspomagać logiczne i konstruktywne myślenie. Poszczególne gry wydobywają i rozwijają potencjał umysłowy oraz zwiększają iloraz inteligencji. Zdolności zdobyte podczas ćwiczeń mają wszechstronne zastosowanie i wpływają pozytywnie na rozwój dziecka.

5. Rozwijamy wyobraźnię. - Świlcza : L.K. Avalon, [2006?] (CD-ROM)
Seria (Młody Einstein)
Zestaw ćwiczeń i zabaw rozwijających i kształtujących wyobraźnię dzieci w wieku 4-9 lat. Ćwiczenia rozwijają pomysłowość i kreatywność. Uczą koncentracji uwagi oraz wyzwalają drzemiące w dzieciach umiejętności plastyczne.

6. Szybkie czytanie. Cz. 1. - Wrocław ; Legnica : Biuro Informatyki Stosowanej Format, [2007] (CD-ROM)
Seria (Akademia Umysłu)
Informacji koniecznych do funkcjonowania we współczesnym świecie przybywa lawinowo. Ten program nauczy ciebie, jak je sprawniej czytać i przyswajać. Sprawniej to znaczy szybciej, a jednocześnie z lepszym zrozumieniem oraz łączeniem nowej informacji z całością posiadanej wiedzy. Nauczysz się też czytać wybiórczo, przeszukując tekst celem znalezienia konkretnej informacji.  Łącząc techniki szybkiego czytania i zapamiętywania wejdziesz na niedostępne dotąd wyżyny wiedzy. Każde z zawartych tu ćwiczeń wyposażone jest w opcje pozwalające dostosować je do wieku i możliwości.

Powrót do Zbiory audiowizualne