Filia w Mińsku Mazowieckim | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim

Godziny otwarcia: 
 poniedziałek-piątek: 9.00-18.00
sobota: 9.00-15.00
 

Tel. 25 740-50-48 ; tel./ fax: 25 759-36-11

e-mail: minsk-maz@bpsiedlce.pl

Prolongaty dokumentów czytelnicy mogą dokonywać samodzielnie z własnego konta lub dzwoniąc do biblioteki. 

Szanowni Czytelnicy! W wyjątkowej sytuacji (poza godzinami pracy biblioteki), zwracane książki można zostawić w Punkcie Informacji, na parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dziękujemy!

Do podbicia karty rozliczeniowej wymagany jest dowód osobisty i brak zaległości finansowych na koncie czytelnika w całej placówce.

     

 

 

                                 

czytaj dalej

Aktualności

Tydzień Bibliotek 2021

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. XVIII Tydzień Bibliotek jest realizowany od 8 do 15 maja pod  hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece". Hasło pozwala myśleć o bibliotece, jako miejscu, gdzie wiele zależy również od Ciebie Czytelniku. Polecamy wybrane zestawy literatury ze zbiorów biblioteki, które prezentowane będą w Czytelni w wolnym dostępie. Zapraszamy!

czytaj dalej

Data publikacji: 07 maja 2021

175. rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza

Henryk Sienkiewicz urodził się 5 maja 1846 w Woli Okrzejskiej, zmarł 15 listopada 1916 w Vevey - polski nowelista, powieściopisarz i publicysta. W 1905 r. otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury za całokształt twórczości. Jest jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy przełomu XIX i XX w.

czytaj dalej

Data publikacji: 04 maja 2021

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku obchodzimy 230. rocznicę podpisania Ustawy Rządowej z dnia 3 maja 1791 r. - pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej ustawy zasadniczej, która stała się dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego narodu.

czytaj dalej

Data publikacji: 01 maja 2021

Dzień Polonii i Polaków za Granicą - 2 maja

Dzień Polonii i Polaków za Granicą to święto ustanowione w 2002 roku. Jego inicjatorem był Senat RP, który przychylił się do apelu uczestników II Zjazdu Polonii w Pułtusku w 2001 roku i przyjął uchwałę ustanawiającą święto dedykowane Polakom zamieszkałym poza granicami swojej ojczyzny. W tym dniu obchodzimy również Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują narodowe flagi na zewnątrz.  

czytaj dalej

Data publikacji: 29 kwietnia 2021

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

29 kwietnia obchodzony jest Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. Został ustanowiony w 2011 roku przez Komisję Europejską, by promować porozumienie międzypokoleniowe wśród mieszkańców Europy. Świat należy do młodych, ale bez wsparcia starszych i doświadczonych osób nic oni nie zdziałają, taki dzień to dobra okazja na wspólny dialog.

czytaj dalej

Data publikacji: 27 kwietnia 2021

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej. W ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.

czytaj dalej

Data publikacji: 20 kwietnia 2021


Informacja oświatowaPatronat Roku 2021

Cyprian Kamil Norwid

Kardynał Stefan Wyszyński

Konstytucja 3 Maja

Krzysztof Kamil Baczyński

Stanisław Lem

Tadeusz Różewicz