Filia w Garwolinie | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Biblioteka Pedagogiczna w Garwolinie


GODZINY PRACY :

PONIEDZIAŁEK- PIĄTEK: 9.00-18.00
SOBOTA: 9.00-15.00

    Kontakt:

tel./fax: 25 682 21 41

e-mail: garwolin@bpsiedlce.pl

                             "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
                               jaką sobie ludzkość wymyśliła"

                                                                      Wisława Szymborska

                                       ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI

      https://opac.bpsiedlce.pl/integro/search/description?q=%22szko%C5%82a+bohaterek+i+bohater%C3%B3w+czyli+jak+radzi%C4%87+sobie+z+%C5%BCyciem%22&index=1

**************************************************************************

czytaj dalej

Aktualności

Konkurs „Nauka dla Ciebie” – zgłoś drużynę już dziś!

 Trwa nabór do tegorocznej edycji konkursu "Nauka dla Ciebie". Zgłoś szkołę, przygotuj z uczniami projekt i wygrajcie cenne nagrody! Na Wasze zgłoszenia czekamy do 27 lutego.
Aby wziąć udział w konkursie, zbierz drużynę składającą się z dwójki nauczycieli oraz 4-5 uczniów szkoły podstawowej. Następnie wraz z uczniami stwórzcie pomysł na pomoc edukacyjną nawiązującą do przedmiotów przyrodniczych, wypełnijcie formularz zgłoszeniowy i czekajcie na wyniki I etapu.

czytaj dalej

Data publikacji: 01 lutego 2023

"Hulajta chłopaki, bo dzisiaj kusaki"

Karnawał na Mazowszu był tematem spotkania dla nauczycieli bibliotekarzy powiatu garwolińskiego. Pani Jadwiga Krześniak, emerytowana nauczycielka, pasjonatka kultury ludowej, regionalistka i założycielka Muzeum Regionalnego w Antoniówce Świerżowskiej, barwnie opowiadała o karnawałowych zwyczajach w naszym regionie. Na spotkaniu gościliśmy panią Dorotę Salamon, dyrektora Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach, emerytowanych nauczycieli oraz uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie biorący udział w Projekt Oczytani

czytaj dalej

Data publikacji: 26 stycznia 2023

MAMY WRZUTNIĘ KSIĄŻEK!

DROGI CZYTELNIKU! Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz oddać wypożyczonej książki w bibliotece, możesz skorzystać z wrzutni książek.
Wrzutnia dostępna jest 24 h/7
Oddane książki zostaną zdjęte z Twojego konta
w następnym dniu roboczym.
Cały regulamin korzystania znajdziesz poniżej.

czytaj dalej

Data publikacji: 18 stycznia 2023

Konkurs na „Plakat promujący bibliotekę” w naszych placówkach rozstrzygnięty

Szanowni państwo z wielką radością przedstawiamy zwycięzców konkursu plastycznego zorganizowanego z okazji jubileuszu 70-lecia Biblioteki Pedagogicznej.

Tematem prac konkursowych był „Plakat promujący bibliotekę". Placówka do konkursu zaprosiła uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII i średnich z powiatów: siedleckiego, węgrowskiego, sokołowskiego, mińskiego, garwolińskiego i łosickiego.
Konkurs miał na celu nie tylko kształtowanie wrażliwości estetycznej uczniów, czy rozbudzanie ich twórczej inwencji i kreatywności, ale przede wszystkim miał uwrażliwiać czytelniczo i rozwijać indywidualne zdolności plastyczne uczestników.

 

czytaj dalej

Data publikacji: 12 listopada 2022

Projekty Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

W tym roku ruszyła pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Za nami pierwszy etap jakim było składanie projektów działań do realizacji  w ramach BOM.  Mazowszanie wskazali wiele ważnych działań do realizacji z zakresu, np. z zakresu bezpieczeństwa na drogach, kultury, edukacji, ochrony środowiska czy doposażenia naszych jednostek w niezbędny sprzęt.

czytaj dalej

Data publikacji: 02 listopada 2020


Informacja oświatowaPatronat Roku 2023