Filia w Łosicach | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach


Do podbicia karty rozliczeniowej wymagany jest dowód osobisty i brak zaległości finansowych na koncie czytelnika w całej placówce.

Prolongaty dokumentów czytelnicy mogą dokonywać samodzielnie z własnego konta lub dzwoniąc do biblioteki. 

 

Godziny otwarcia:
Poniedziałek-piątek: 9:00-17:00
Sobota: 9:00-15:00

 

Kontakt:

            tel./fax:  83 357 35 67 
            e-mail:
losice@bpsiedlce.pl

czytaj dalej

Aktualności

Biblioteka – świat w jednym miejscu

W dniach 8-15 maja br. po raz dziewiętnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek – ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania samą książką.

czytaj dalej

Data publikacji: 06 maja 2022

Dotykiem pisane - czyli wszystko o książkach brajlowskich

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z książką dotykową, które zaplanowano na 12 maja o godz. 14.00 w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach. Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja telefoniczna na wydarzenie.

czytaj dalej

Data publikacji: 05 maja 2022

Spotkanie z Tomaszem Sobanią

Ma zaledwie 23 lata a już napisał i wydał trzy książki, zwiedził 23 kraje świata, przebiegł maratonami tysiące kilometrów, zagrał w sztuce, wystąpił w programach telewizyjnych i spotkał się nawet z papieżem, prezydentem i wieloma niezwykle znanymi osobistościami. Tomasz Sobania to pochodzący z Toszka  na Śląsku, pisarz, sportowiec, podróżnik, filozof i aktor. W miniony piątek po raz kolejny spotkał się uczniami miejscowych szkół opowiadając im o swoich pasjach, podróżach i marzeniach.

czytaj dalej

Data publikacji: 16 marca 2022

Łosicka Noc Bibliotek

"Czytanie wzmacnia" - to hasło które przyświecało tegorocznej edycji Nocy Bibliotek w której swój akces złożyła również miejscowa Biblioteka Pedagogiczna - Biblioteki są wyjątkowym miejscem, gdzie w trudnych czasach możemy dbać o dobrostan i dawać wzajemne wzmocnienie sobie i społeczności – mówi Anna Czerko, kierowniczka BP.

czytaj dalej

Data publikacji: 11 października 2021

Czytanie wzmacnia

VII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach w piątek 8 października 2021 r. pod hasłem „Czytanie wzmacnia”.

czytaj dalej

Data publikacji: 06 października 2021

Dulska na łosickiej scenie

Tegoroczna jubileuszowa edycja Narodowego Czytania zgromadziła nie tylko amatorów powieści i dramatów epoki modernizmu, ale przede wszystkim tych, dla których świat książek jest fascynujący.

czytaj dalej

Data publikacji: 07 września 2021


Informacja oświatowaPatronat Roku 2022

Maria Grzegorzewska

Maria Konopnicka

Wanda Rutkiewicz

Józef Wybicki