Filia w Łosicach | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach

UWAGA!!!

W DNIACH 1 - 2 LISTOPADA
BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA
BĘDZIE NIECZYNNA

 

Informacja dla wszystkich czytelników!

Do podbicia karty rozliczeniowej wymagany jest dowód osobisty i brak zaległości finansowych na koncie czytelnika w całej placówce.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek-piątek: 9:00-17:00
Sobota: 9:00-15:00

Kontakt:

            tel./fax:  (83) 357 35 67 
            e-mail:
losice@bpsiedlce.pl

czytaj dalej

Aktualności

Noc Bibliotek 2019

Wśród 1636 placówek, które przystąpiły do ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek" znalazła się również Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach. Już 5 października miłośnicy książek dostaną niecodzienną możliwość odwiedzenia ulubionej placówki poza standardowymi godzinami jej pracy.

czytaj dalej

Data publikacji: 02 października 2019

Spotkanie autorskie z dziennikarzem śledczym Wojciechem Sumlińskim

Spotkanie autorskie z dziennikarzem śledczym Wojciechem Sumlińskim zaplanowano w Łosicach na 6 października. W niedzielne popołudnie Sumliński wraz z Jarosławem Pieczonką, zaprezentuje swoją najnowszą książkę pt. "Rozprawa" w której dziennikarskim okiem, skrupulatnie i bez upiększeń przedstawił obraz naszego kraju.

czytaj dalej

Data publikacji: 30 września 2019

Książki dla przedszkolaków

Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki. W ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce na dzieci w wieku 3-6 czeka 300 tysięcy wyjątkowych wyprawek czytelniczych. To kolejny etap wielkiego projektu bookstartowego „Mała książka – wielki człowiek”. Do tej pory książki otrzymywali młodzi rodzice na szpitalnych oddziałach położniczych oraz trzylatki, teraz wyprawki trafią także do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj dalej

Data publikacji: 16 września 2019

Zapraszamy na zajęcia

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach obok działań statutowych zawsze dostosowuje swoją działalność do warunków obiektywnych, w jakich działa. Nie tylko upowszechnia wśród czytelników najcenniejszy dobytek naukowy i kulturalny zgromadzony w postaci księgozbioru, ale również stara się przygotować czytelników w życiu kulturalnym, oświatowym i wychowawczym oraz zachodzących przemian społecznych. W działalności uwzględnia się zatem indywidualne potrzeby czytelników, dlatego też w ramach wspomagania pracy szkół i placówek oświatowych, czyli nowych zadań wynikających z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, Biblioteka staje się inicjatorem wielu nowych działań. Na rozpoczynający się rok szkolny placówka przygotowała szereg inicjatyw wśród których znalazły się różnorodne zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkół i przedszkoli powiatu łosickiego, realizacje ogólnopolskich i światowych projektów edukacyjno społecznych a także działania w ramach współpracy z wieloma placówkami na terenie powiatu.

czytaj dalej

Data publikacji: 16 września 2019

Osiem nowel na ósme Narodowe Czytanie

Miejski park w sobotnie przedpołudnie odwiedził istny wehikuł czasu. Można tam było spotkać Elizę Orzeszkową, Marię Konopnicą czy szlachcica z noweli Rzewuskiego lub sienkiewiczowskiego wodza plemienia Czarnych Węży. Wszystko to za sprawą ósmej edycji Narodowego Czytania w które włączyło się również miasto.

czytaj dalej

Data publikacji: 13 września 2019

Wakacje z Książką

W wakacje w Bibliotece realizowane były zajęcia warsztatowe dla dzieci.  Przy współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną przeprowadzono nowy cykl zajęć kreatywnych pod hasłem „Wakacje z książką!“. Zajęcia odbyły się w ramach autorskiego zadania M-GBP pt. „Ku chwale książki“, które jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki“.

Dodatkowo przeprowadzono cykl zajęć dla najmłodszych z wykorzystaniem najpiękniejszych bajek i baśni polskich. W ramach warsztatów dzieci uczestniczyły w głośnym czytaniu, miały też możliwość obejrzenia ekranizacji wybranych bajek.

czytaj dalej

Data publikacji: 30 sierpnia 2019


Informacja oświatowaPatronat Roku 2019

Gustaw Herling-Grudziński

Anna Walentynowicz

Stanisław Moniuszko

Powstania Śląskie

Unia Lubelska