Filia w Łosicach | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach Pokaż jeszcze raz | Ukryj

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach

Informacja dla wszystkich czytelników!

Do podbicia karty rozliczeniowej wymagany jest dowód osobisty oraz zwrócone wszystkie dokumenty w BP w Siedlcach i jej filiach: Garwolinie, Łosicach, Mińsku Mazowieckim, Sokołowie Podlaskim, Węgrowie.

Biblioteka czynna w godzinach:


                              poniedziałek - piątek:  9.00 - 17.00                  
                              czwartek:  12.00 - 17.00
                              sobota:        9.00 - 15.00

Kontakt:

            tel./fax:  (83) 357 35 67 
            e-mail:
losice@bpsiedlce.pl

czytaj dalej

Aktualności

Spotkanie z pasją

10 października z inicjatywy Stowarzyszenia Lokalnych Aktywistów „B”,  Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach oraz Grupy EkoLogicznej odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach spotkanie edukacyjne związane z tematem obrączkowania bocianów.  Spotkaniu towarzyszyła wystawa dotycząca edukacji ekologicznej ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach dotowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Na wystawie zaprezentowano  najnowsze wydawnictwa z dziedziny ekologii, zarówno w formie tradycyjnych książek jak i filmów edukacyjnych. 

czytaj dalej

Data publikacji: 13 października 2014

"Czytamy Wszędzie" - ogólnopolska akcja dotarła również do Łosic

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną prowadzoną przez Fundację Nowoczesna Polska pt. "Czytamy wszędzie". Jest to akcja w której zachęca się do czytania książek nie tylko w formie tradycyjnej, ale także w formatach na urządzenia mobilne. Akcja realizowana jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020, którego celem jest stwarzanie warunków do wzrostu czytelnictwa w Polsce.

czytaj dalej

Data publikacji: 10 października 2014

Obrączki dla bocianów - pobijmy rekord

Stowarzyszenie Lokalnych Aktywistów "B", Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach, Grupa EkoLogiczna oraz portal ŁOSICE.INFO serdecznie zapraszają na spotkanie edukacyjne związane z tematem obrączkowania bocianów. Spotkanie odbędzie się 10 października o godz 17.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach.

czytaj dalej

Data publikacji: 07 października 2014

Mariola Pryzwan w Łosicach

23 września w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach miało miejsce niezwykłe spotkanie z uznaną biografistyką Mariolą Pryzwan. Spotkanie poświęcone było poetce Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej i uczestniczyli w nim uczniowie oraz nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych. Dodatkową atrakcją był występ młodej utalentowanej wokalistki Wioli Latus.

czytaj dalej

Data publikacji: 26 września 2014

Pryzwan o Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

 
23 września 2014 roku o godz. 12.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach odbędzie się spotkanie autorskie z Panią Mariolą Pryzwan - wybitną autorką biografii Marii Dąbrowskiej, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego, Marii Kownackiej, Anny Jantar, Anny German, Zbigniewa Cybulskiego. 

czytaj dalej

Data publikacji: 17 września 2014

Konferencja z Muzeum Piłsudskiego

Serdecznie zapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, historii i WOS do wzięcia udziału w drugiej edycji bezpłatnych konferencji organizowanych przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Bibliotekę Pedagogiczną im. H. Radlińskiej w Siedlcach.

czytaj dalej

Data publikacji: 19 sierpnia 2014


Informacja oświatowaPatronat Roku 2014


Oskar Kolberg

Jan Karski

Św. Jan z Dukli