Filia w Łosicach | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach

Uwaga!!!

W związku z istniejącą sytuacją epidemiologiczną zawieszamy od 8 listopada do odwołania spotkania i zajęcia edukacyjne. Za utrudnienia przepraszamy.  

 

Do podbicia karty rozliczeniowej wymagany jest dowód osobisty i brak zaległości finansowych na koncie czytelnika w całej placówce.

Prolongaty dokumentów czytelnicy mogą dokonywać samodzielnie z własnego konta lub dzwoniąc do biblioteki. 

 

Godziny otwarcia:
Poniedziałek-piątek: 9:00-17:00
Sobota: 9:00-15:00

 

Kontakt:

            tel./fax:  83 357 35 67 
            e-mail:
losice@bpsiedlce.pl

czytaj dalej

Aktualności

Dotykiem pisane... - zaproszenie na warsztaty

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z książką dotykową, które zaplanowano na 9 listopada o godz. 13.00 w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach. Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja telefoniczna na wydarzenie.

czytaj dalej

Data publikacji: 20 października 2021

Łosicka Noc Bibliotek

"Czytanie wzmacnia" - to hasło które przyświecało tegorocznej edycji Nocy Bibliotek w której swój akces złożyła również miejscowa Biblioteka Pedagogiczna - Biblioteki są wyjątkowym miejscem, gdzie w trudnych czasach możemy dbać o dobrostan i dawać wzajemne wzmocnienie sobie i społeczności – mówi Anna Czerko, kierowniczka BP.

czytaj dalej

Data publikacji: 11 października 2021

Czytanie wzmacnia

VII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach w piątek 8 października 2021 r. pod hasłem „Czytanie wzmacnia”.

czytaj dalej

Data publikacji: 06 października 2021

Dulska na łosickiej scenie

Tegoroczna jubileuszowa edycja Narodowego Czytania zgromadziła nie tylko amatorów powieści i dramatów epoki modernizmu, ale przede wszystkim tych, dla których świat książek jest fascynujący.

czytaj dalej

Data publikacji: 07 września 2021

Przeczytajmy wspólnie “Moralność Pani Dulskiej”

W pierwszą sobotę września w całej Polsce odbędzie się Narodowe Czytanie, w akcję po raz kolejny włączyło się także miasto. Podczas tegorocznej edycji zaplanowano czytanie dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność Pani Dulskiej”, bowiem celem wydarzenia jest przypomnienie największych dzieł polskiej literatury.

czytaj dalej

Data publikacji: 30 sierpnia 2021

Tydzień Bibliotek - Znajdziesz mnie w bibliotece

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
 


czytaj dalej

Data publikacji: 08 maja 2021


Informacja oświatowaPatronat Roku 2021

Cyprian Kamil Norwid

Kardynał Stefan Wyszyński

Konstytucja 3 Maja

Krzysztof Kamil Baczyński

Stanisław Lem

Tadeusz Różewicz