Filia w Łosicach | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach


Do podbicia karty rozliczeniowej wymagany jest dowód osobisty i brak zaległości finansowych na koncie czytelnika w całej placówce.

Prolongaty dokumentów czytelnicy mogą dokonywać samodzielnie z własnego konta lub dzwoniąc do biblioteki. 

 

biblioteka czynna
poniedziałek - piątek godz. 9.00-17.00
sobota - 9.00-15.00

 

Kontakt:

            tel./fax:  83 357 35 67 
            e-mail:
losice@bpsiedlce.pl

czytaj dalej

Aktualności

Noc Bibliotek

VIII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w miejscowej Bibliotece Pedagogicznej w sobotę 1 października 2022 r. pod hasłem „To się musi powieść”.

czytaj dalej

Data publikacji: 27 września 2022

Konkurs plastyczny z okazji 70-lecia Biblioteki

Wkrótce rusza jubileuszowy konkurs plastyczny z okazji 70-lecia Biblioteki Pedagogicznej im. H. Radlińskiej w Siedlcach i jej filii na „Plakat promujący Bibliotekę”. Uczniowie zgłoszą swoje prace w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VIII i szkoły średnie. Laureaci pierwszych miejsc zostaną zaproszeni na galę jubileuszową, podczas której otrzymają nagrody i dyplomy.

czytaj dalej

Data publikacji: 20 września 2022

Narodowe Czytanie 2022

"Ballady i romanse" Adama Mickiewicza na scenie w parku im. Króla Aleksandra Jagiellończyka przeczytało blisko 40 osób. Tradycyjnie wydarzeniu "Narodowe czytanie" towarzyszyła wystawa przygotowana przez Bibliotekę Pedagogiczną, a na amatorów dzieł wieszcza czekała możliwość opieczętowania własnych egzemplarzy książek.

czytaj dalej

Data publikacji: 09 września 2022

Przeczytaj z nami Ballady i romanse Adama Mickiewicza

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Dyrektor Łosickiego Domu Kultur oraz Pracownicy M-G Biblioteki Publicznej i Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej Filia w Łosicach zapraszają do wspólnej lektury Ballad i romansów Adama Mickiewicza podczas Narodowego Czytania 2022.

czytaj dalej

Data publikacji: 25 sierpnia 2022

Odwiedź wystawę regionalną

Kopańka, magiel ręczny, kołowrotek czy kijanka to tylko niektóre z eksponatów jakie można obejrzeć na wystawie zorganizowanej przez miejscową Bibliotekę Pedagogiczną. Wystawie towarzyszy prezentacja zbiorów regionalnych książnicy, oraz zdjęć prezentowanych podczas XIX Podlaskich Spotkań Regionalnych.

czytaj dalej

Data publikacji: 13 czerwca 2022

Biblioteka – świat w jednym miejscu

W dniach 8-15 maja br. po raz dziewiętnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek – ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania samą książką.

czytaj dalej

Data publikacji: 06 maja 2022


Informacja oświatowaPatronat Roku 2022

Maria Grzegorzewska

Maria Konopnicka

Wanda Rutkiewicz

Józef Wybicki