Filia w Łosicach | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach Pokaż jeszcze raz | Ukryj

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach

Informacja dla wszystkich czytelników!

Do podbicia karty rozliczeniowej wymagany jest dowód osobisty oraz zwrócone wszystkie dokumenty w BP w Siedlcach i jej filiach: Garwolinie, Łosicach, Mińsku Mazowieckim, Sokołowie Podlaskim, Węgrowie.

Biblioteka czynna w godzinach:


                              poniedziałek - piątek:  9.00 - 17.00                  
                              czwartek:  12.00 - 17.00
                              sobota:        9.00 - 15.00

Kontakt:

            tel./fax:  (83) 357 35 67 
            e-mail:
losice@bpsiedlce.pl

czytaj dalej

Aktualności

Spotkanie autorskie z Markiem Jerzmanem

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach zaprasza serdecznie na spotkanie autorskie z Markiem Jerzmanem - historykiem, dziennikarzem, czynnym zawodowo nauczycielem i regionalistą, który wydał książkę pt. "Po drugiej stronie rzeki". Spotkanie odbędzie się 28 listopada o godz 17.00 w Bibliotece Pedagogicznej. 

czytaj dalej

Data publikacji: 21 listopada 2014

Konkurs z okazji 90-lecia Lasów Państwowych

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach zaprasza uczniów szkół podstawowych powiatu łosickiego do udziału w konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji 90-lecia Lasów Państwowych pt. „Las i jego mieszkańcy” .

czytaj dalej

Data publikacji: 10 listopada 2014

Islandia wyspa ognia i lodu

Biblioteka Pegagogiczna w Łosicach serdecznie zaprasza na spotkanie z podróżniczką Elżbietą Pyrka, które odbędzie się 20 listopada o godzinie 17.00 W programie prezentacja multimedialna oraz wernisaż wystawy poświęcony Islandii.

czytaj dalej

Data publikacji: 10 listopada 2014

Spotkanie z pasją

10 października z inicjatywy Stowarzyszenia Lokalnych Aktywistów „B”,  Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach oraz Grupy EkoLogicznej odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach spotkanie edukacyjne związane z tematem obrączkowania bocianów.  Spotkaniu towarzyszyła wystawa dotycząca edukacji ekologicznej ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach dotowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Na wystawie zaprezentowano  najnowsze wydawnictwa z dziedziny ekologii, zarówno w formie tradycyjnych książek jak i filmów edukacyjnych. 

czytaj dalej

Data publikacji: 13 października 2014

"Czytamy Wszędzie" - ogólnopolska akcja dotarła również do Łosic

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną prowadzoną przez Fundację Nowoczesna Polska pt. "Czytamy wszędzie". Jest to akcja w której zachęca się do czytania książek nie tylko w formie tradycyjnej, ale także w formatach na urządzenia mobilne. Akcja realizowana jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020, którego celem jest stwarzanie warunków do wzrostu czytelnictwa w Polsce.

czytaj dalej

Data publikacji: 10 października 2014

Obrączki dla bocianów - pobijmy rekord

Stowarzyszenie Lokalnych Aktywistów "B", Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach, Grupa EkoLogiczna oraz portal ŁOSICE.INFO serdecznie zapraszają na spotkanie edukacyjne związane z tematem obrączkowania bocianów. Spotkanie odbędzie się 10 października o godz 17.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach.

czytaj dalej

Data publikacji: 07 października 2014


Informacja oświatowaPatronat Roku 2014


Oskar Kolberg

Jan Karski

Św. Jan z Dukli