Filia w Łosicach | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach


Do podbicia karty rozliczeniowej wymagany jest dowód osobisty i brak zaległości finansowych na koncie czytelnika w całej placówce.

Prolongaty dokumentów czytelnicy mogą dokonywać samodzielnie z własnego konta lub dzwoniąc do biblioteki. 

 

Godziny otwarcia:
Poniedziałek-piątek: 9:00-17:00
Sobota: 9:00-15:00

 

Kontakt:

            tel./fax:  83 357 35 67 
            e-mail:
losice@bpsiedlce.pl

czytaj dalej

Aktualności

Dulska na łosickiej scenie

Tegoroczna jubileuszowa edycja Narodowego Czytania zgromadziła nie tylko amatorów powieści i dramatów epoki modernizmu, ale przede wszystkim tych, dla których świat książek jest fascynujący.

czytaj dalej

Data publikacji: 07 września 2021

Przeczytajmy wspólnie “Moralność Pani Dulskiej”

W pierwszą sobotę września w całej Polsce odbędzie się Narodowe Czytanie, w akcję po raz kolejny włączyło się także miasto. Podczas tegorocznej edycji zaplanowano czytanie dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność Pani Dulskiej”, bowiem celem wydarzenia jest przypomnienie największych dzieł polskiej literatury.

czytaj dalej

Data publikacji: 30 sierpnia 2021

Tydzień Bibliotek - Znajdziesz mnie w bibliotece

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
 


czytaj dalej

Data publikacji: 08 maja 2021

Projekty Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

W tym roku ruszyła pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Za nami pierwszy etap jakim było składanie projektów działań do realizacji  w ramach BOM.  Mazowszanie wskazali wiele ważnych działań do realizacji z zakresu, np. z zakresu bezpieczeństwa na drogach, kultury, edukacji, ochrony środowiska czy doposażenia naszych jednostek w niezbędny sprzęt.

czytaj dalej

Data publikacji: 02 listopada 2020

Wyjątkowa Noc Bibliotek

Już po raz kolejny Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach włączyła się w obchody ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem „Klimat na czytanie”.

czytaj dalej

Data publikacji: 16 października 2020

Noc Bibliotek

W imieniu Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach zapraszamy na VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, które odbędzie się w sobotę 10 października o godz. 11.30. Hasłem tegorocznej edycji jest „Klimat na czytanie”.

czytaj dalej

Data publikacji: 08 października 2020


Informacja oświatowaPatronat Roku 2021

Cyprian Kamil Norwid

Kardynał Stefan Wyszyński

Konstytucja 3 Maja

Krzysztof Kamil Baczyński

Stanisław Lem

Tadeusz Różewicz