Filia w Łosicach | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach

 

Informacja dla wszystkich czytelników!

Do podbicia karty rozliczeniowej wymagany jest dowód osobisty i brak zaległości finansowych na koncie czytelnika w całej placówce.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 9:00-17:00
Wtorek: 9:00-17:00
Środa: 9:00-17:00
Czwartek: 12:00-17:00
Piątek: 9:00-17:00
Sobota: 9:00-15:00

Kontakt:

            tel./fax:  (83) 357 35 67 
            e-mail:
losice@bpsiedlce.pl

czytaj dalej

Aktualności

W cyklu "Z ciekawymi ludźmi..." - Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach, Łosicki Dom Kultury, Biblioteka Publiczna i Łosickie Centrum Informacji zaprasza na pierwszą w nowym roku szkolnym, odsłonę cyklu spotkań "Z ciekawymi ludźmi..." Tym razem Organizatorzy zapraszają na spotkanie autorskie ze znaną i cenioną pisarką, historykiem teatru, scenarzystką filmową, dziennikarką - Małgorzatą Gutowską Adamczyk. Spotkanie odbędzie się 20 września w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur o godz 15.00. Autorka spotka się tego dnia również z łosicką młodzieżą szkolną, nauczycielami i bibliotekarzami w ŁDK o godz. 12.00 (na spotkanie z młodzieżą obowiązuje wcześniejsza telefoniczna rejestracja).

czytaj dalej

Data publikacji: 18 września 2018

“Czarno-Białe” – wernisaż wystawy prac Andrzeja Łaskiego

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Łosicki Dom Kultury i Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach zapraszają na wystawę prac Andrzeja Łaskiego. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek, 21 września o godzinie 18:00, w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur.

czytaj dalej

Data publikacji: 18 września 2018

Narodowe Czytanie Przedwiośnia

W czwartek 6 września 2018 r. na placu przy Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur, w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości zapraszamy do wspólnego, narodowego czytania Przedwiośnia Stefana Żeromskiego.

czytaj dalej

Data publikacji: 04 września 2018

Rozstrzygnięcie konkursów

Na konkursy organizowane przez bibliotekę Pedagogiczną w Łosicach wpłynęło 97 prac konkursowych w trzech kategoriach. Komisja w składzie Anna Czerko, Renata Szostek i Joanna Gąska, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia

czytaj dalej

Data publikacji: 13 czerwca 2018

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 2-10 czerwca 2018 r. odbędzie się XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w tym roku Łosice również dołączają do tej akcji. Wydarzenie, we współpracy, przygotują: Łosicki Dom Kultury, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej Filia w Łosicach. Jest to niewątpliwie największe doroczne święto kampanii czytania, organizowane przez Fundację ABCXXI.

czytaj dalej

Data publikacji: 05 czerwca 2018

II Łosicka edycja Nocy Bibliotek

Zapraszamy na II Łosicką edycję Nocy Bibliotek, która odbędzie się 9 czerwca o godzinie 19.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach. W programie gry i zabawy, quizy, zagadki i wieczorne biblioteczne kino z projekcją filmu pt. "Tarapaty". 

czytaj dalej

Data publikacji: 05 czerwca 2018


Informacja oświatowaPatronat Roku 2018

Prawa Kobiet

Powstanie Wielkopolskie

Arcybiskup Ignacy Tokarczuk

Irena Sendler

Zbigniew Herbert

Konfederacja Barska

Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości