Filia w Łosicach | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach


Prolongaty dokumentów czytelnicy mogą dokonywać samodzielnie z własnego konta lub dzwoniąc do biblioteki. 

 

biblioteka czynna
poniedziałek - piątek godz. 9.00-17.00
sobota - 9.00-15.00

 

Kontakt:

            tel./fax:  83 357 35 67 
            e-mail:
losice@bpsiedlce.pl

czytaj dalej

Aktualności

Nad Niemnem w Łosicach

Blisko 50 osób przeczytało w Łosicach powieść Elizy Orzeszkowej podczas tegorocznej akcji Narodowego Czytania. Wydarzenie odbyło się w Parku Miejskim im. Króla Aleksandra Jagiellończyka i zgromadziło pokaźną grupę miłośników „Nad Niemnem”. Jak co roku, Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach przygotowała okolicznościową wystawę na temat życia i twórczości autorki, oraz zaprezentowała fotosy z ekranizacji tej powieści.

czytaj dalej

Data publikacji: 12 września 2023

Samarytanie z Markowej - wystawa uroczyście otwarta

Uroczyste otwarcie wystawy dotyczącej rodziny Ulmów z Markowej przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej, Centralną Bibliotekę Rolniczą, Narodowe Centrum Kultury i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, odbyło się w poniedziałek 11 września w sali widowiskowej łosickiego Domu Kultury. Organizatorami wydarzenia byli: burmistrz Mariusz Kucewicz, Łosicki Dom Kultury i Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Siedlcach Fila w Łosicach.

czytaj dalej

Data publikacji: 12 września 2023

Samarytanie z Markowej

Na wystawę ilustrującą historię rodziny Ulmów z Markowej zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz, Łosicki Dom Kultury i Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach. Karty tej wyjątkowej wystawy przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej zostaną wyeksponowane na parkanie głównym miejscowej parafii pw. Św. Zygmunta Króla. Będzie je można oglądać już od 10 września, natomiast dzień później - w poniedziałek 11 września - o godzinie 12.00 zaplanowano wydarzenie związane z uroczystym  otwarciem wystawy. Odbędzie się ono w sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury. Przypominamy też o projekcji filmu pt. „Ulmowie. Błogosławiona Rodzina”, która odbędzie się w ramach Objazdowego Kina Lumiere, 8 września o godz. 16.15.

czytaj dalej

Data publikacji: 07 września 2023

Przeczytaj z nami "Nad Niemniem"

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Dyrektor Łosickiego Domu Kultury oraz Pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Łosicach oraz Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach zapraszają do wspólnej lektury „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej podczas Narodowego Czytania 2023.

czytaj dalej

Data publikacji: 04 września 2023

Jak pisać teksty infromacyjne na stronę

O tym jak pisać teksty informacyjne do internetu, kiedy publikować te treści i jak dobierać odpowiednie grafiki dowiedzą się uczestnicy warsztatów, które przygotowała miejscowa książnica. Warsztaty zaplanowano na najbliższy piątek o godzinie 11.00. Na szkolenie organizatorzy zapraszają bibliotekarzy, nauczycieli oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką. Wymagana jest wcześniejsza telefoniczna rejestracja na warsztaty pod nr tel. 833573567.

czytaj dalej

Data publikacji: 17 maja 2023

Z ciekawymi ludźmi... - Stanisław Stolarczyk

Reporter, pisarz, dziennikarz, wydawca i dokumentalista polskich śladów w Kanadzie – Stanisław Stolarczyk - będzie gościem kolejnego spotkania autorskiego w cyklu „Z ciekawymi ludźmi…”. Wydarzenie zaplanowano na 15 marca o godzinie 17.00. Zapraszają na nie Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach oraz burmistrz Mariusz Kucewicz, który objął spotkanie patronatem.

czytaj dalej

Data publikacji: 10 marca 2023


Informacja oświatowaPatronat Roku 2023

Maurycy Mochnacki

Jerzy Nowosielski

Wojciech Korfanty

Jadwiga z Działyńskich Zamoyska

Wisława Szymborska