Filia w Mińsku Mazowieckim | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim

 


 
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA


Tel. 25 740-50-48 ; tel./ fax: 25 759-36-11

e-mail: minsk-maz@bpsiedlce.pl

     

Prolongaty dokumentów czytelnicy mogą dokonywać samodzielnie z własnego konta lub dzwoniąc do biblioteki. 

Szanowni Czytelnicy! W wyjątkowej sytuacji (poza godzinami pracy biblioteki), zwracane książki można zostawić w Punkcie Informacji, na parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dziękujemy!

Do podbicia karty rozliczeniowej wymagany jest dowód osobisty i brak zaległości finansowych na koncie czytelnika w całej placówce.

     

 

 

                                 

czytaj dalej

Aktualności

Pamiętamy - 76. rocznica Powstania Warszawskiego

Oni mieli naście lat... Piosenki powstańcze + CD

Ta wyjątkowa książka przedstawia współczesnym nastolatkom ich rówieśników, których dzieciństwo przypadło na lata II wojny światowej. Wielu z nich nie dane było wejść w dorosłe życie. Zostały po nich wspomnienia, zdjęcia, na których najczęściej widzimy ich uśmiechnięte pogodne twarze. W książce znajdują się najbardziej znane piosenki powstańcze wraz z nutami, zdjęcia, dokumenty, wiersze o tych, którzy mieli wtedy naście lat, fragmenty pamiętników oraz komiks, który opowiada piękną legendę z okresu Powstania Warszawskiego. Na płycie CD znajduje się 11 utworów, które wraz z fragmentami wierszy tworzą artystyczną całość. [Opis z okładki]

czytaj dalej

Data publikacji: 31 lipca 2020

Mała Książka - Wielki Człowiek

Wszystkich rodziców dzieci w wieku 3-6 lat ponownie zapraszamy do projektu "Mała książka - wielki człowiek"! Zgłoszone dziecko otrzymuje pakiet 2 książek oraz Kartę Małego Czytelnika, na której kolekcjonuje naklejki za każda wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem min. 1 pozycji. Po uzbieraniu 10 czeka na nie mała nagroda.

czytaj dalej

Data publikacji: 02 lipca 2020

Żegnamy Przyjaciela

Zmarł poeta, prozaik, regionalista pan Krzysztof Szczypiorski. Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy współczucia.
Na pożegnanie wiersz poety z tomiku "Posiadam nadzieję"

czytaj dalej

Data publikacji: 30 czerwca 2020

Czasopisma pedagogiczne dostępne w czytelni

Zapraszamy do korzystania z czasopism dostępnych w czytelni. Możecie Państwo skorzystać z nich na miejscu lub zamówić skan artykułu na swój adres e-mailowy korzystając z usługi skanowanie dokumentów.

czytaj dalej

Data publikacji: 23 czerwca 2020

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek!

Fundacja Bookcrossing Polska zaprasza do obchodów Święta Wolnych Książek! A my nieustannie zachęcamy do korzystania z bookcrossingowej półki w holu naszej Biblioteki, ul. Piłsudskiego 1a (II piętro).

czytaj dalej

Data publikacji: 16 czerwca 2020

100. rocznica urodzin Tadeusza Chróścielewskiego

100 lat temu 3 czerwca w Mińsku Mazowieckim urodził się Tadeusz Chróścielewski - poeta, pisarz, tłumacz.  Od 1945 roku związany z Łodzią gdzie był pracownikiem naukowym Uniwersytetu Łódzkiego. Zmarł w Łodzi 17 sierpnia 2005, w wieku 85 lat. Tadeusz Chróścielewski był członkiem Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego i Towarzystwa Pamięci 7-go Pułku Ułanów Lubelskich im. gen K. Sosnkowskiego, jest Honorowym Obywatelem Mińska. Zachęcamy gorąco do zapoznania się z jego twórczością szczególnie w tym roku!

czytaj dalej

Data publikacji: 03 czerwca 2020


Informacja oświatowaPatronat Roku 2020

Romam Witold Ingarden

Jan Paweł II

Leopold Tyrmand

Stanisław Żółkiewski