Filia w Mińsku Mazowieckim | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim


Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 9:00-18:00
Wtorek: 9:00-18:00
Środa: 9:00-18:00
Czwartek: 12:00-18:00
Piątek: 9:00-18:00
Sobota: 9:00-15:00

Tel. (25) 740-50-48 ; tel./ fax: (25) 759-36-11

e-mail: minsk-maz@bpsiedlce.pl

    Prośby w sprawie prolongat dokumentów prosimy
 kierować bezpośrednio do biblioteki, z której zostały wypożyczone.   

Szanowni Czytelnicy! W wyjątkowej sytuacji (poza godzinami pracy biblioteki), zwracane książki można zostawić w Punkcie Informacji, na parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dziękujemy!

Do podbicia karty rozliczeniowej wymagany jest dowód osobisty i brak zaległości finansowych na koncie czytelnika w całej placówce.

     

 

 

                                 

czytaj dalej

Aktualności

Laureaci Konkursu

Biblioteka Pedagogiczna i Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim serdecznie zapraszają uczestników, laureatów konkursu oraz  opiekunów i rodziców na uroczystość podsumowania VII  Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania, która odbędzie się 20 listopada 2018 r. o godz. 13.00 w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim (ul. Piłsudskiego 1a, II piętro). Podczas gali laureaci pierwszych miejsc zostaną zaproszeni do zaprezentowania utworu konkursowego, gościnnie wystąpi  chór VIVO ze Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim. Zapraszamy!

czytaj dalej

Data publikacji: 08 listopada 2018

Nasza niepodległość - warsztaty w MZM

Kurator wystawy stałej „Jak żyli nauczyciele w II Rzeczypospolitej?" prof. dr hab. Maria Ekiel-Jeżewska i Dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej Leszek Celej zapraszają Nauczycieli z Uczniami na cykl warsztatów dla młodzieży szkolnej "Nasza niepodległość, Polska w I połowie XX wieku w ramach Dni z kuratorem na wystawie Jak żyli nauczyciele w II Rzeczypospolitej?.

czytaj dalej

Data publikacji: 04 listopada 2018

VII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania - 6 i 7 listopada 2018 r.

Biblioteka Pedagogiczna, Szkoły Salezjańskie oraz MDK  zapraszają uczniów wszystkich szkół powiatu mińskiego  do udziału w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania - zgłoszenia do 29.10.2018 r. Konkurs odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Marcina Jakubowskiego oraz Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego. W tym roku czytamy teksty dotyczące wydarzeń sprzed 100 lat związanych z Rocznicą Odzyskania Niepodległości i utwory Zbigniewa Herberta. Szczegóły w regulaminie


czytaj dalej

Data publikacji: 29 października 2018

Bezpieczny Internet - warsztaty dla młodzieży

29 i 31 października 2018 r. gościliśmy w bibliotece młodzież z ZS nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Uczniowie kl. I liceum o profilu psychologicznym i  technikum o profilu informatycznym wzięli udział w warsztatach nt. "Media społecznościowe - nasz świat, czy tylko narzędzie?" Warsztat dotyczył wykorzystania mediów społecznościowych, kreowania wizerunku w Internecie, cyberprzemocy i zachowania bezpieczeństwa w sieci.

czytaj dalej

Data publikacji: 29 października 2018

Wystawa

Zapraszamy na wystawę publikacji "Twórcy Niepodległości" w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości -  Czytelni (II piętro).

czytaj dalej

Data publikacji: 03 października 2018

Edukacja i wychowanie przez literaturę

27 września 2018 r. odbyło się spotkanie na temat Edukacja i wychowanie przez literaturę zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim i Wydawnictwo Zielona Sowa.

czytaj dalej

Data publikacji: 28 września 2018


Informacja oświatowaPatronat Roku 2018

Prawa Kobiet

Powstanie Wielkopolskie

Arcybiskup Ignacy Tokarczuk

Irena Sendler

Zbigniew Herbert

Konfederacja Barska

Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości