Filia w Mińsku Mazowieckim | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim

ZMIANA GODZIN PRACY!

Z powodu remontu od 30.11 do 05.12.2020 r. biblioteka nieczynna.
Książki wypożyczone można zostawić w pojemniku na parterze. Prosimy w tym czasie kontaktować się telefonicznie z bibliotekarzem dyżurującym w godz. 9.00-15.00. W ograniczonym zakresie jest możliwość odebrania zamówionych książek przed biblioteką (po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu). Termin zwrotu wypożyczonych książek zostanie przedłużony do końca grudnia.

Od 7 grudnia biblioteka czynna: poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 18.00,

sobota - nieczynna.  

  ZASADY BEZPIECZEŃSTWA


Tel. 25 740-50-48 ; tel./ fax: 25 759-36-11

e-mail: minsk-maz@bpsiedlce.pl

Prolongaty dokumentów czytelnicy mogą dokonywać samodzielnie z własnego konta lub dzwoniąc do biblioteki. 

Szanowni Czytelnicy! W wyjątkowej sytuacji (poza godzinami pracy biblioteki), zwracane książki można zostawić w Punkcie Informacji, na parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dziękujemy!

Do podbicia karty rozliczeniowej wymagany jest dowód osobisty i brak zaległości finansowych na koncie czytelnika w całej placówce.

     

 

 

                                 

czytaj dalej

Aktualności

Podsumowanie konkursu

"Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą".  Słowa Jana Pawła II były mottem dziewiątej edycji Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania.

czytaj dalej

Data publikacji: 18 listopada 2020

Laureaci IX Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania

W dniu 6 listopada 2020 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej odbyło się przesłuchanie prezentacji uczestników IX Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania. W konkursie wzięło udział 65 uczniów. Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego. Jury wyłoniło laureatów, szczegółowe wyniki poniżej. Laureatów konkursu prosimy odbiór dyplomów i nagród od 7 grudnia 2020 r. (w godzinach pracy biblioteki). Od 1 grudnia (po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu godziny, można odebrać między 9.00 a 15.00). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne czytanie, laureatom i osobom wyróżnionym oraz opiekunom serdecznie gratulujemy.  

 

czytaj dalej

Data publikacji: 17 listopada 2020

Projekty Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

W tym roku ruszyła pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Za nami pierwszy etap jakim było składanie projektów działań do realizacji  w ramach BOM.  Mazowszanie wskazali wiele ważnych działań do realizacji z zakresu, np. z zakresu bezpieczeństwa na drogach, kultury, edukacji, ochrony środowiska czy doposażenia naszych jednostek w niezbędny sprzęt.

czytaj dalej

Data publikacji: 02 listopada 2020

IX Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

Biblioteka Pedagogiczna oraz Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim zapraszają uczniów wszystkich szkół powiatu mińskiego, do udziału w IX Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania. Konkurs odbywa się pod patronatem Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego. W tym roku czytamy utwory papieża Jana Pawła II i Marii Konopnickiej, etap powiatowy odbędzie się w formie zdalnej - zgłoszenia do 30.10.2020 r. Serdecznie zapraszamy, szczegóły w regulaminie. 

 

czytaj dalej

Data publikacji: 23 października 2020

Storytelling edukacyjny - warsztaty

21 października w naszej bibliotece odbyły się dla bibliotekarzy i zainteresowanych nauczycieli warsztaty ze storytellingu edukacyjnego.  Warsztaty prowadziła Joanna Gąska pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach.

czytaj dalej

Data publikacji: 18 października 2020

Dzień Papieża Jana Pawła II - 16 października

Zapraszamy do biblioteki na wystawę publikacji  "Karol Wojtyła - święty Jan Paweł II". 

czytaj dalej

Data publikacji: 15 października 2020


Informacja oświatowaPatronat Roku 2020

Romam Witold Ingarden

Jan Paweł II

Leopold Tyrmand

Stanisław Żółkiewski