Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim

Tel. (25) 740-50-48 ; tel./ fax: (25) 759-36-11

e-mail: minsk-maz@bpsiedlce.pl

Biblioteka czynna w godzinach:

           poniedziałek - piątek:  9.00 - 18.00                  
           czwartek:  12.00 - 18.00
           sobota:        9.00 - 15.00

Szanowni Czytelnicy! W wyjątkowej sytuacji (poza godzinami pracy biblioteki), zwracane książki można zostawić w Punkcie Informacji, na parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dziękujemy!

Do podbicia karty rozliczeniowej wymagany jest dowód osobisty oraz zwrócone wszystkie dokumenty w BP w Siedlcach i jej filiach: Garwolinie, Łosicach, Mińsku Mazowieckim, Sokołowie Podlaskim, Węgrowie.

     

 

 

                                 

czytaj dalej

Aktualności

Kwiecień Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu.

Kwiecień to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Inauguruje go organizowana 2 kwietnia ogólnoświatowa inicjatywa "Na niebiesko dla autyzmu". Organizacje niosące pomoc osobom z autyzmem zachęcają do włączenia się w kwietniowe obchody. My również włączyliśmy się do akcji informacyjnej. Na II Pietrze w Czytelni naszej Biblioteki została zorganizowana wystawa publikacji poświęconych tematyce autyzmu. Dostępne są również wszelkiego rodzaju informatory, broszury oraz zestawienie bibliograficzne. Zapraszamy!. Więcej informacji można uzyskać pod adresem http:// www.naniebiesko.org.pl oraz Fundacji SYNAPSIS

czytaj dalej

Data publikacji: 07 kwietnia 2014

VIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla Gimnazjalistów.

1 kwietnia 2014 r. odbył się VIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla Gimnazjalistów. Jury w składzie: Wanda Skorek, Beata Wójcicka, Grażyna Kałczewiak, Ewa Pszczółkowska, Jolanta Jackiewicz- Szuba, Anna Lubieniecka, Izabela Saganowska, Iwona Krasuska. Renata Bakuła, Alina Kulma, Renata Miszczak, Beata Araźna, Zofia Czerwińska-Gągol wyłoniło laureatów. Wszystkim laureatom i ich opiekunom gratulujemy. Podsumowanie konkursu w Bibliotece Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim (ul. Piłsudskiego 1a). Już wkrótce poinformujemy o terminie.  

czytaj dalej

Data publikacji: 06 kwietnia 2014

Ogłoszenie o naborze 8.1.2 PO KL

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU) ogłasza konkurs ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na składanie wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytetu VIII „Regionalne Kadry Gospodarki", Działania 8.1: „Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w  regionie", Poddziałania 8.1.2 „Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie - projekty konkursowe"

czytaj dalej

Data publikacji: 03 kwietnia 2014

Wystawa Młodzi dla Wolności

Konkurs "2014! Młodzi dla Wolności"  zorganizowany z inicjatywy Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ośrodka Rozwoju Edukacji.  W ramach projektu obchodów  Święta Wolności – 25. rocznicy wolnych wyborów do Sejmu i Senatu 4 czerwca 1989 roku. Biblioteka Pedagogiczna zorganizowała w Czytelni (II piętro) wystawę publikacji oraz prezentację przedsięwzięć i zdjęć konkursowych  Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim. Publikacje, filmy i działania konkursowe mają za zadanie przybliżyć młodzieży  historię tamtych dni. Przebieg działań i bardzo interesujące zdjęcia konkursowe uczniów, które przypominają trudne lata osiemdziesiąte można oglądać do 15 kwietnia na wystawie w godzinach pracy Biblioteki Pedagogicznej. Zapraszamy!

czytaj dalej

Data publikacji: 07 marca 2014

Rejestracja czytelników on-line (w katalogu biblioteki)

Czytelnicy, którzy samodzielnie zarejestrowali się w bibliotece mają na 7 dni zablokowane konto. Chcąc je aktywować i wysłać zamówienia  powinni:

1. Zadzwonić do wybranej biblioteki:

       Siedlce                      25 632 38 16
       Garwolin                   25 682 21 41
       Łosice                       83 357 35 64
       Mińsk Mazowiecki   25 740 50 48
       Sokołów Podlaski   25 787 36 95
       Węgrów                     25 792 23 46

2. Zgłosić się osobiście do wybranej placówki.

czytaj dalej

Data publikacji: 18 lutego 2014

Uwaga maturzyści i nauczyciele

Wszystkich maturzystów i zainteresowanych nauczycieli zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach nt. "Bibliografia załącznikowa w prezentacji maturalnej".

czytaj dalej

Data publikacji: 09 lutego 2014


Informacja oświatowaPatronat Roku 2014


Oskar Kolberg

Jan Karski

Św. Jan z Dukli