Filia w Mińsku Mazowieckim | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim 

Godziny otwarcia: 

 poniedziałek-piątek: 9.00-18.00
sobota: 9.00-15.00


Tel. 25 740-50-48 ; tel./ fax: 25 759-36-11

e-mail: minsk-maz@bpsiedlce.pl

Prolongaty dokumentów czytelnicy mogą dokonywać samodzielnie z własnego konta lub dzwoniąc do biblioteki.      

 

 

                                 

czytaj dalej

Aktualności

Gala Konkursowa w 70 - lecie powstania BIBLIOTEKI

W tym roku obchodzimy 70-lecie powstania naszej Biblioteki. W związku z tym podjęliśmy szereg działań by uczcić ten jubileusz. Na spotkaniu, które odbyło się 22 listopada 2022 r. zaprezentowano jubileuszowe reminiscencje z okazji 70-lecia Biblioteki Pedagogicznej. Przygotowano podsumowanie i wręczono nagrody w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania pod patronatem Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego oraz  w konkursie na "Plakat promujący bibliotekę". Następnie laureaci pierwszych miejsc przeczytali teksty polskich romantyków. Spotkanie uświetnił występ artystyczny zespołu "Kreska" przygotowany przez uczniów ze Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim.

 

czytaj dalej

Data publikacji: 22 listopada 2022

Laureaci XI Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania Poezji i Prozy Polskich Romantyków

W dniach 15-16 listopada 2022 r. w siedzibie Biblioteki odbył się XI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania, udział w nim wzięło 123 uczniów. Szczegółowe wyniki w dalszej części informacji. Laureatów  i opiekunów zapraszamy na galę konkursową, która odbędzie się 22 listopada 2022 r. o godz. 11.30 w naszej Czytelni (II piętro). Podczas gali laureaci pierwszych miejsc zostaną zaproszeni do zaprezentowania utworu konkursowego.

czytaj dalej

Data publikacji: 17 listopada 2022

Dzień Seniora

Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej im. bł. Karoliny Kózkówny w Mińsku Mazowieckim w czwartek 27 października otrzymali od nas i SP w Mistowie herbatę wraz z życzeniami z okazji Dnia Seniora.

 

czytaj dalej

Data publikacji: 28 października 2022

Konkurs na plakat promujący bibliotekę

26  października 2022 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „PLAKAT PROMUJĄCY BIBLIOTEKĘ". W konkursie wzięło udział 75 uczestników w dwóch kategoriach: klasy IV-VIII szkoły podstawowej (29) i szkoły ponadpodstawowe (46).

czytaj dalej

Data publikacji: 26 października 2022

Spotkanie z Czerwonym Kapturkiem w bibliotece

W poniedziałek 24 października odwiedziły naszą bibliotekę dzieci z Przedszkola Miejskiego z Oddziałem Specjalnym i Oddziałem Integracyjnym nr 4 z Grupy Muszelki, które miały przyjemność uczestniczyć w lekcji bibliotecznej poświęconej tematyce baśni „Czerwony Kapturek".

czytaj dalej

Data publikacji: 24 października 2022

Gra miejska

21 października odbyła się  gra miejska Życie i twórczość Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej, której autorem jest Paweł Aniszewski oraz konkurs pięknego czytania utworów poetki. Organizatorami gry byli: Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim, Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim oraz Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim.

czytaj dalej

Data publikacji: 21 października 2022


Informacja oświatowaPatronat Roku 2022

Maria Grzegorzewska

Maria Konopnicka

Wanda Rutkiewicz

Józef Wybicki