Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim

Tel. (25) 740-50-48 ; tel./ fax: (25) 759-36-11

e-mail: minsk-maz@bpsiedlce.pl

Biblioteka czynna w okresie wakacji w godzinach:

           poniedziałek - piątek:  9.00 - 15.00                  
                   sobota:  nieczynna

Szanowni Czytelnicy! W wyjątkowej sytuacji (poza godzinami pracy biblioteki), zwracane książki można zostawić w Punkcie Informacji, na parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dziękujemy!

Do podbicia karty rozliczeniowej wymagany jest dowód osobisty oraz zwrócone wszystkie dokumenty w BP w Siedlcach i jej filiach: Garwolinie, Łosicach, Mińsku Mazowieckim, Sokołowie Podlaskim, Węgrowie.

     

 

 

                                 

czytaj dalej

Aktualności

Wystawa prac plastycznych z Galerii Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim

Prezentowane prace powstały w ramach zajęć artystycznych prowadzonych w pracowni plastycznej. Zajęcia plastyczne dla uczestników są formą rehabilitacji wykorzystującej terapeutyczne wartości pracy i pasji artystycznych. Wystawa zorganizowana jest w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej (II piętro). Zapraszamy do zwiedzania w okresie wakacyjnym  w godzinach pracy Biblioteki.

 

czytaj dalej

Data publikacji: 23 lipca 2014

Bookcrossing

Szanowni Czytelnicy!

Informujemy, że Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim od czterech lat prowadzi akcję bookcrossingową. Uznałyśmy, że taka forma popularyzacji książki i edukacji czytelniczej wpasowuje się znakomicie w zadania biblioteki. 

czytaj dalej

Data publikacji: 10 lipca 2014

Akcja

Szanowni Państwo. Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza do udziału w akcji "Podziel się książką"

 

czytaj dalej

Data publikacji: 01 lipca 2014

Ziemia mińska pędzlem i światłem malowana - wystawa

Wystawa prac konkursowych Integracyjnego Konkursu Plastycznego „ZIEMIA MIŃSKA PĘDZLEM I ŚWIATŁEM MALOWANA" z cyklu „O czym szumią mazowieckie wierzby?" Moja Okolica - Moja Ojczyzna zorganizowana w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej (II piętro) przez Stowarzyszenie "Koniczynka". Zapraszamy do zwiedzania w maju w godzinach pracy biblioteki.

czytaj dalej

Data publikacji: 15 maja 2014

XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2014

Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy i Rodzice! Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy publikacji dotyczących wychowania przez czytanie. Dowiemy się z nich, jaką rolę odgrywa czytanie dzieciom w procesie ich rozwoju i edukacji. Wystawa związana jest z obchodami Roku Czytelnictwa i Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia". Na wystawie prezentowane są również  ilustracje uczniów klasy II b ze SP nr 2 w Mińsku Mazowieckim do wierszy Pani Stanisławy Gujskiej. Prace plastyczne dzieci pt. „Świat wyobraźni" zostały wykonane pod kierunkiem Pani Teresy Romaszuk.

czytaj dalej

Data publikacji: 08 maja 2014

Wystawa Młodzi dla Wolności

Konkurs "2014! Młodzi dla Wolności"  zorganizowany z inicjatywy Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ośrodka Rozwoju Edukacji.  W ramach projektu obchodów  Święta Wolności – 25. rocznicy wolnych wyborów do Sejmu i Senatu 4 czerwca 1989 roku. Biblioteka Pedagogiczna zorganizowała w Czytelni (II piętro) wystawę publikacji oraz prezentację przedsięwzięć i zdjęć konkursowych  Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim. Publikacje, filmy i działania konkursowe mają za zadanie przybliżyć młodzieży  historię tamtych dni. Przebieg działań i bardzo interesujące zdjęcia konkursowe uczniów, które przypominają trudne lata osiemdziesiąte można oglądać do 15 kwietnia na wystawie w godzinach pracy Biblioteki Pedagogicznej. Zapraszamy!

czytaj dalej

Data publikacji: 07 maja 2014


Informacja oświatowaPatronat Roku 2014


Oskar Kolberg

Jan Karski

Św. Jan z Dukli