Filia w Mińsku Mazowieckim | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim

Zmiany godzin pracy:
do 18 kwietnia zapraszamy w reżimie sanitarnym na II piętro
poniedziałek-piątek w godz.: 9.00-16.00,
 
od 19 kwietnia poniedziałek-piątek w godz.: 9.00-18.00

soboty nieczynne

 


Tel. 25 740-50-48 ; tel./ fax: 25 759-36-11

e-mail: minsk-maz@bpsiedlce.pl

Prolongaty dokumentów czytelnicy mogą dokonywać samodzielnie z własnego konta lub dzwoniąc do biblioteki. 

Szanowni Czytelnicy! W wyjątkowej sytuacji (poza godzinami pracy biblioteki), zwracane książki można zostawić w Punkcie Informacji, na parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dziękujemy!

Do podbicia karty rozliczeniowej wymagany jest dowód osobisty i brak zaległości finansowych na koncie czytelnika w całej placówce.

     

 

 

                                 

czytaj dalej

Aktualności

Światowy Dzień Sztuki -15 kwietnia

Światowy Dzień Sztuki upamiętnia dzień urodzin wielkiego artysty Leonardo da Vinci. Święto zostało ustanowione przez IAA (International Associtation of Art) w 2011 roku.

czytaj dalej

Data publikacji: 14 kwietnia 2021

13 kwietnia - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Informację o odkryciu w Katyniu zbiorowych grobów polskich oficerów podało 11 kwietnia 1943 r. radio niemieckie. Dwa dni później - 13 kwietnia - w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Berlinie odbyła się konferencja prasowa poświęcona mogiłom odnalezionym przez Niemców. Decyzję o ich rozstrzelaniu wraz z innymi jeńcami polskimi podjęło Biuro Polityczne KC WKP(b) 5 marca 1940 r. W wyniku tej decyzji zgładzono około 22 tys. polskich obywateli.

czytaj dalej

Data publikacji: 10 kwietnia 2021

Czasopisma dostępne w czytelni

Zachęcamy do korzystania z czasopism dostępnych w naszej czytelni na miejscu lub można zamówić skan artykułu na swój adres e-mailowy korzystając z usługi skanowanie dokumentów

czytaj dalej

Data publikacji: 08 kwietnia 2021

Życzenia Świąteczne

Wielkanoc, to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, obchodzone przez Kościoły chrześcijańskie wyznające Nicejskie Credo (325 r.).

Szanowni Państwo,
z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, pogody ducha, wielu radosnych spotkań w gronie najbliższych. 

czytaj dalej

Data publikacji: 01 kwietnia 2021

Kreatywny nauczyciel - kreatywny uczeń

Szkoła XXI wieku ma być szkołą nowoczesną, promującą nowatorskie rozwiązania. Kreatywny nauczyciel stara się, aby jego uczniowie byli aktywnymi uczestnikami procesu uczenia się, poszukuje ciekawych rozwiązań i  jest animatorem rozwoju swoich uczniów. Polecamy literaturę z naszych zbiorów dla nauczycieli i uczniów nt kreatywności.

czytaj dalej

Data publikacji: 29 marca 2021

Zmiany godzin pracy

Informujemy, iż w dniach 29.03-11.04 Biblioteka Pedagogiczna filia w Mińsku Mazowieckim (II piętro) pracuje w reżimie sanitarnym od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00. Nieczynne 2 kwietnia - piątek i w soboty. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj dalej

Data publikacji: 26 marca 2021


Informacja oświatowaPatronat Roku 2021

Cyprian Kamil Norwid

Kardynał Stefan Wyszyński

Konstytucja 3 Maja

Krzysztof Kamil Baczyński

Stanisław Lem

Tadeusz Różewicz