Spotkanie autorskie z Justyną Mazur-Lipecką: Literacka podróż w świat nadbużańskich opowieści

Data publikacji: 29 stycznia 2024

Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach zaprasza na literacką podróż w nadbużańskie krajobrazy z utalentowaną regionalistką, Justyną Mazur-Lipecką. Spotkanie autorskie, zaplanowane na 2 lutego 2024 roku, to okazja do bliższego poznania autorki dwóch poruszających powieści, ukazujących historię, miłość i bogactwo kulturowe nadbużańskich okolic.

W dniu 2 lutego 2024 roku Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach serdecznie zaprasza miłośników literatury na wyjątkowe spotkanie autorskie z Justyną Mazur-Lipecką, utalentowaną regionalistką i autorką dwóch fascynujących powieści.

Justyna Mazur-Lipecka, urodzona w 1955 roku w Terespolu, jest znaną regionalistką, oddaną miłośniczką nadbużańskiego krajobrazu oraz bogatej historii i tradycji tych malowniczych terenów. Jest nie tylko pisarką, ale prawdziwą pasjonatką i strażniczką nadbużańskiego dziedzictwa kulturowego. Jej twórczość to wynik głębokiego zanurzenia się w lokalne historie, tradycje i życie społeczności zamieszkujących te malownicze tereny.

Z ogromnym zapałem podąża za korzeniami nadbużańskiej kultury, co doskonale oddaje w swoich dziełach. Przemierza małe wioski i osady, wnikając w ich codzienne życie, zanurzając się w atmosferę, jaka tam panuje. Jednak to nie tylko podróże fizyczne stanowią źródło jej inspiracji. To także rozmowy z lokalnymi mieszkańcami, z którymi Justyna nawiązuje kontakt, zasiadając przy przydrożnych ławkach i słuchając ich opowieści.

Te autentyczne relacje, zebrane podczas peregrynacji, stają się dla niej niezwykłym skarbem. To właśnie w tych opowieściach odnajduje unikalne wspomnienia, które później z oddaniem i wyczuciem oddaje w swoich powieściach. Jej pisanie staje się rodzajem dialogu z lokalną społecznością, przenosząc ich historie na kartki książek, by zachować je na zawsze.

"Nad Bugiem" oraz "Czas Oswajany" nie tylko skupiają się na tematyce miłości, ale stanowią również bogate portrety życia nadbużańskiego społeczeństwa. Wnikliwie oddane detale obyczajów, tradycji, a także trudnych wyborów, przez jakie przechodziły postacie, sprawiają, że czytelnik ma wrażenie, jakby przeniósł się w sam środek nadbużańskiego krajobrazu.

Szczegóły Spotkania:

  • Data: 2 lutego 2024 roku
  • Miejsce: Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach
  • Godzina: 16:00

Zapraszamy wszystkich miłośników literatury regionalnej oraz tych, którzy chcieliby poznać historię, kulturę i tradycję nadbużańskich terenów. To wyjątkowa okazja, by spotkać się z autorką, posłuchać o procesie twórczym i zdobyć egzemplarz książki z autografem.

Niech 2 lutego stanie się dniem pełnym fascynujących opowieści i inspirujących chwil w towarzystwie Justyny Mazur-Lipeckiej.