Nadbużańska opowieść: Wyjątkowe spotkanie z autorką „Nad Bugiem” i „Czas Oswajany”

Data publikacji: 05 lutego 2024

Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach w zeszły piątek otworzyła swoje drzwi dla miłośników literatury regionalnej, przenosząc ich w niezapomnianą podróż po nadbużańskich krajobrazach. Autorka dwóch poruszających powieści, Justyna Mazur-Lipecka, z pasją podzieliła się historią, miłością i bogactwem kulturowym tego malowniczego regionu, tworząc niepowtarzalne doświadczenie dla czytelników. Spotkanie autorskie było nie tylko okazją do poznania tajemnic twórczego procesu, ale także wyjątkowym momentem pełnym fascynujących opowieści o nadbużańskich społecznościach.

Justyna Mazur-Lipecka, urodzona w 1955 roku w Terespolu, z pewnością nie jest obca miłośnikom literatury regionalnej. Jest nie tylko cenioną pisarką, ale także oddaną pasjonatką nadbużańskiego krajobrazu oraz bogatej historii i tradycji tych malowniczych terenów. Spotkanie autorskie z nią było okazją do bliższego poznania autorki poruszających powieści, oraz wspaniałym doświadczeniem w odkrywaniu historii, miłości i bogactwa kulturowego nadbużańskich okolic.

Z ogromnym zapałem Mazur-Lipecka podążała za korzeniami nadbużańskiej kultury, co doskonale oddaje w swoich dziełach. Jej twórczość to rezultat głębokiego zanurzenia się w lokalne historie, tradycje i życie społeczności zamieszkujących te malownicze tereny. Autorka nie tylko przemierzała małe wioski i osady, wnikając w ich codzienne życie, ale także nawiązywała rozmowy z mieszkańcami regionu. Te autentyczne relacje stawały się niezwykłym źródłem inspiracji, przenoszonym potem na kartki jej powieści.

Spotkanie autorskie z Justyną Mazur-Lipecką miało miejsce 2 lutego 2024 roku o godzinie 16:00 w Bibliotece Pedagogicznej im. H. Radlińskiej w Siedlcach Filii w Łosicach. Była to wyjątkowa okazja dla miłośników literatury regionalnej oraz tych, którzy chcieli poznać historię, kulturę i tradycję nadbużańskich terenów. Uczestnicy mieli możliwość spotkania się z autorką, wysłuchania opowieści o procesie twórczym i zdobycia egzemplarza książki z autografem.