Wystawa "Magiczna Podróż po Literaturze - Różne Oblicza Książki"

Data publikacji: 29 maja 2017

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w łosickiej Bibliotece Pedagogicznej gościła wystawa niezwykłych, magicznych książek, które zobaczyło około 650 uczniów szkół i przedszkoli z naszego powiatu.

Podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek przypadającego na środek maja, łosicka Biblioteka Pedagogiczna sprowadziła interesującą wystawę książek pt. "Magiczna Podróż po Literaturze - Różne Oblicza Książki". Eksponaty wystawowe zostały zgromadzone przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim i udostępnione w Łosicach. Inauguracyjne zajęcia warsztatowe prowadziła Renata Jaroszewska z BP w Sokołowie Podlaskim, w kolejnych dniach rolę prowadzącego przejęli pracownicy BP w Łosicach.

Na wystawie znalazły się książki POP-UP, trójwymiarowe, książki z szufladą, z dziurą, z kieszeniami, książki harmonijki, odwracanki, książki z dźwiękiem, książki puzzle, książki kreatywne, książki z zegarem i wiele wieli innych, które rzadko spotyka się w tradycyjnych bibliotekach.

W zajęciach edukacyjnych uczestniczyli uczniowie ze szkół i przedszkoli powiatu łosickiego. Przy prezentowaniu kolejnych eksponatów dzieci bardzo często otwierały buzie ze zdziwienia i z fascynacją słuchały o magicznych książkach.

Galeria po klikinięciu w zdjęcie