Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

Data publikacji: 15 czerwca 2020

Bookcrossing - uwalniaj książki

Uwolnij swoje książki, dziel się z innymi. Książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, nikomu nie przynosi pożytku. Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika. Zachęcamy do uwalniania książek. Dajmy szansę innym na ich przeczytanie, uwierzmy, że dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania.

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, autobus, pub, teatr, uczelnia itp.) lub w  miejscach w tym celu przygotowanych, na tzw. półkach bookcrossingowych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Nasza biblioteka również posiada takie miejsce. Zawsze możesz przyjść, wziąć książkę, która Cię zainteresuje, a po przeczytaniu uwolnić, czyli pozostawić w miejscu publicznym. Możesz też przynieść do nas książkę, którą już przeczytałeś i chciałbyś „puścić ją w obieg". Regał bookcrossingowy dostępny jest dla wszystkich odwiedzających bibliotekę.

 

W tym roku, poza tradycyjną formą, akcja przeniosła się do przestrzeni wirtualnej. Zachęcamy do uczestnictwa. Niechaj w tym dniu książki łączą ludzi.

ZRÓB ZDJĘCIE, NAGRAJ FILMIK

SZCZEGÓŁY:

1. Przesyłajcie zdjęcia ulubionych książek, fotografujcie się z nimi.

2. Udostępniajcie filmiki, na których czytacie ulubioną książkę. Prezentacje czytania zaczynamy zdaniem:

z okazji Święta Wolnych Książek przeczytam fragment książki (podajemy tytuł i autora).
- czas czytania: 2,5 minuty
- kończymy sentencją: Czytajmy książki, dzielmy się z innymi radością czytania.

3. Posty ze zdjęciami/filmikami oznaczamy hashtagami #swietowolnychksiazek #bookcrossing i publikujemy na swoim profilu Facebooku, Instagramie - do dnia 21.06.2020r.