Spotkanie autorskie z Tomem Justyniarskim - 18.11.2015 r.

18 listopada biblioteka zaprosiła uczniów na spotkania z Tomaszem Justyniarskim, autorem nowo wybranej lektury szkolnej „Psie troski czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca".
Spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej nr 9, Społecznej Szkole Podstawowej STO oraz w siedzibie biblioteki, w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 i 11.

Tomasz Justyniarski chciał przekazać swoim słuchaczom dwie bardzo ważne myśli, które towarzyszyły mu podczas pisania książki - zwierzęta to nasza rodzina, zwierzęta to nie rzecz. Opowiadał w jaki sposób powstała książka, zachęcał do przeczytania opowiadania, ale przede wszystkim mówił jak postępować ze zwierzętami i zachęcał do zostania ich obrońcą. Uczestnicy spotkań uważnie słuchali prowadzącego, a także chętnie odpowiadali na jego pytania.

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się drugi gość, z którym autor przyjechał na spotkanie - piesek rasy Chihuahua.

Tom Justyniarski jest rzecznikiem prasowym Straży dla Zwierząt, pedagogiem, trenerem, ale przede wszystkim miłośnikiem zwierząt. W związku z tym cały dochód ze sprzedaży książki z autografem autora, którą można było nabyć podczas spotkania, wesprze akcję Zwierzęta Bezdomne prowadzoną przez Towarzystwo Obrony Zwierząt w RP.

W konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej "Wybierzmy wspólnie lektury" książkę „Psie troski" za najlepszą uznali rodzice i nauczyciele. Doceniono ją również w konkursie na "Najpiękniejszą książkę dla Dzieci" zorganizowanym przez radio RMF FM.