Las Natoliński. Mgnienie prastarej puszczy - spotkanie podsumowujące V SDD - 29.05.2018 r.

Biblioteka Pedagogiczna, i tym razem, włączyła się w obchody V Siedleckich Dni Drzewa, które odbywały się w dniach 14-29 maja, organizowane przez Polski Klub Ekologiczny Koło „Podlasie" w Siedlcach.

29 maja, na zakończenie, Siedleckich Dni Drzewa, w godzina popołudniowych, odbyło się seminarium połączone z pokazem filmu „Las Natoliński. Mgnienie prastarej puszczy". Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się o bogactwie naturalnym jakie kryje rezerwat przyrody na terenie miasta Warszawy, który został udostępniony zorganizowanym grupom w 2015 r.

Podczas spotkania odbyło się podsumowanie konkurs na projekt tabliczki i nazwę drzewa. W konkursie uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Siedlcach i 106 Wielopoziomowej Podlaskiej Drużyny Harcerskiej „Błękitna Szóstka" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach.

Nagrody zdobyli:
druhna Nikola Mężyńska - za projekt tabliczki lipy
106 WPDH "Błękitna Szóstka"- za nazwę zbiorowa drzew Siostry lipianki
Elżbieta Krasuska z Vb - za nazwę i projekt tabliczki Grunia
Jan Laszuk z Vb - za nazwę Topola Niepodległa
Blanka Barbasiewicz z Ib - za nazwę Gruszka Sokołuszka
Julia Cymerman z Ia - za projekt tabliczki Gruszka Sokołuszka

Wyróżnienia:
Amelia Potapczuk z Vb - za nazwę Grusza Życia, Topola Wolności
Marcin Błoński z VI b - za nazwę Topola Inka, Grusza Stanisława
Michał Rozbicki z II c (gimnazjum) - za projekt tabliczki gruszy

Na zakończenie Pani Barbara Mileszczyk przedstawiła prezentację „Perły za progiem..." czyli o cennej przyrodzie, jaką mamy w Siedlcach i okolicach, przygotowaną wspólnie z Panią Stefanią Hęciak.

W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele nauk przyrodniczych oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach i 106 WPDH ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach.

Sponsorami nagród w konkursach organizowanych przez Polski Klub Ekologiczny Koło „Podlasie" w Siedlcach byli: Miasto Siedlce, Zakład Utylizacji Odpadów, Radio dla Ciebie i osoby prywatne.