Kurierek Nr 2 (183) - książki z wydawnictwa Dwie Siostry

W bieżącym numerze Kurierka Nowości proponuję Państwu książki z wydawnictwa Dwie Siostry. Wydawnictwo zostało założone w 2005 roku przez trzy koleżanki: Joannę Rzyską, Jadwigę Jędryas i Ewę Stiasny, z siedzibą w Warszawie. Specjalizuje się w książce dziecięcej, duży nacisk kładzie na oprawę graficzną książek.

1. Goes, Peter. Rzeka czasu : podróż przez historię świata. Warszawa : Wydawnictwo Dwie Siostry, 2016 (sygn. 113532)
     Historia świata opowiedziana za pomocą efektownie zilustrowanych, wielkoformatowych plansz. Do oglądania i czytania dla małych i dużych.

     „Rzeka czasu" poprowadzi cię przez historię świata, od Wielkiego Wybuchu, aż do epoki smartfonów. Po drodze zobaczysz dinozaury i mamuty, wikingów i Azteków, sterowce i statki kosmiczne. Odwiedzisz starożytny Egipt i średniowieczną Europę, Dziki Zachód i Daleki Wschód. Spotkasz artystów, filozofów i wielkich przywódców. Poznasz wydarzenia, odkrycia i wynalazki, które zmieniły świat. W tej książce wszystko to łączy się w wielką rzekę czasu: spektakularną opowieść o historii, która porwie każdego, bez względu na wiek.
źródło opisu: http://www.empik.com/rzeka-czasu-podroz-przez-historie-swiata-goes-peter,p1127156214,ksiazka-p

2. Mizielińscy, Aleksandra i Daniel.  Pod ziemią. Wyd. 2. - Warszawa : Wydawnictwo Dwie Siostry, 2016 (sygn. 112442)
     Wielkoformatowy album Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Po bestsellerowych „Mapach" obrazkowej podróży po lądach, morzach i kulturach świata nadszedł czas na niezwykłą książkową podróż do wnętrza ziemi. Ogromne, efektowne ilustracje pełne szczegółów, informacji, przekrojów i przystępnych schematów prowadzą czytelnika w głąb naszej planety, pokazując mu niemal wszystko, co kryje się pod powierzchnią lądów i wód. Znajdziecie tu zwierzęta żyjące pod ziemią i dziwne głębinowe stworzenia, najgłębiej sięgające korzenie, podziemne kable, rury i instalacje, kopalnie i platformy wiertnicze, wykopaliska i szczątki dinozaurów, jaskinie i rowy oceaniczne, wraki i okręty podwodne. Poznacie rekordowe wyczyny grotołazów i nurków, dowiecie się, jak zbudowane jest wnętrze Ziemi i przekonacie się, skąd w naszych domach biorą się woda, prąd i gaz. Bogactwo zawartych w książce zagadnień informacji podanych w atrakcyjnej, graficznej formie sprawia, że jej lektura jest przygodą, która nigdy się nie kończy. Książka dwustronna części poświęcone podziemnym i podwodnym światom spotykają się w jej środku, na stronach poświęconych jądru Ziemi.

źródło opisu: http://www.empik.com/pod-ziemia-pod-woda-mizielinska-aleksandra-mizielinski-daniel,p1105828911,ksiazka-p

3. Mizielińscy, Aleksandra i Daniel. Podziemnik : szkicownik odkrywcy podziemnego świata. Warszawa : Dwie Siostry, 2016 (sygn. 112842)
     Blok pełen twórczych zadań rysunkowych dla młodych odkrywców. Ciąg dalszy podziemnej przygody zapoczątkowanej książką „Pod ziemią, pod wodą". Rozwikłaj gąszcz rur i kabli ciągnących się pod ziemią. Narysuj, co pływa w kanałach i zaprojektuj oczyszczalnię ścieków. Zbuduj wielką maszynę do drążenia tuneli i wydrąż tunel przez środek wielkiej góry. Zostań archeologiem i weź udział w wykopaliskach. Skompletuj szkielet dinozaura, zamień jaskinię w zębatego potwora i upchaj pasażerów w tokijskim metrze.
Blok zawiera 36 plansz. Każdą z nich możesz łatwo wyrwać, by obdzielić twórczymi zadaniami całą rodzinę!
źródło opisu: http://www.empik.com/podziemnik-mizielinska-aleksandra-mizielinski-daniel,p1124518626,ksiazka-p

4. Mizielińska, Aleksandra i Mizieliński, Daniel. Mam oko na litery. Warszawa : Dwie Siostry, 2016 (sygn. 112820)
     Nowa odsłona cyklu „Mam oko" autorów Mizielińskiej Aleksandry i Mizielińskiego Daniela. Pomysłowa książeczka obrazkowa do zabawy w wyszukiwanie słów. Na każdej stronie, gdzie tylko nie spojrzeć, aż roi się od postaci, przedmiotów i zwierząt. Znasz ich nazwy? Chcesz wiedzieć, na czym gra łoś muzykant? Kto ośmieli się zajrzeć w paszczę krokodyla? Jakie zwierzę ściga się z zającem? Wybierz i wyszukaj rzeczy, których nazwy zaczynają się na literę podaną w lewym lub prawym górnym rogu ilustracji. Myślisz, że uda Ci się odnaleźć je wszystkie? Liczba pod literką podpowie Ci, ile jest ich na pewno. A może zdołasz znaleźć ich jeszcze więcej? Jeśli tak, to do dzieła! Spróbuj, a zobaczysz, jaka to świetna zabawa dla całej rodziny. Jeśli potrafisz, możesz szukać słów także w innych językach.

źródło opisu: http://www.empik.com/mam-oko-na-litery-mizielinska-aleksandra-mizielinski-daniel,p1061863870,ksiazka-p

5. Parr, Maria. Gofrowe serce : Lena i ja w Zatoce Pękatej Matyldy.  Warszawa : Wydawnictwo Dwie Siostry, 2016 (sygn. 112805)
     Debiut autorki „Tonji z Glimmerdalen": pełna humoru i wzruszająca opowieść o tym, czym jest prawdziwa przyjaźń, gdy ma się 9 lat.  Lena jest sąsiadką Kręciołka. I jego najlepszym przyjacielem. Kręciołek nie wie tylko - choć bardzo by chciał  czy on jest najlepszym przyjacielem Leny. Wie za to na pewno, że gdy ma się taką sąsiadkę i najlepszego przyjaciela, nie istnieje coś takiego jak zwykłe dni i codziennie może się zdarzyć wiele dziwnych rzeczy...

źródło opisu: http://czasdzieci.pl/ksiazki/ksiazka,3422545-gofrowe_serce_czyli.html

6. Vanden Heede, Sylvia.  Felek i Tola i porywacze. Warszawa : Wydawnictwo Dwie Siostry, 2016 (sygn. 112800)
     Trzymająca w napięciu, zaskakująca i śmieszna historia kryminalna dla najmłodszych: lis Felek i zajączka Tola na tropie porywaczy. Felka i Tolę odwiedzają niespodziewani goście: kuzyn Felka i jego kompan. Niestety, nie mają dobrych zamiarów  - planują kradzież. A gdy ich plan bierze w łeb, porywają Jo! Przecież Ko twierdzi, że Jo jest skarbem i ma złote serce. Wcale się nie spodziewają, że niesforny malec sprawi im niemały kłopot...„Felek i Tola i porywacze" to czwarta część przygód sympatycznej pary przyjaciół - lisa łakomczucha i rezolutnej zajączki, znanych z tomów: Felek i Tola, Do zobaczenia, Felku i Tolu, Felek i Tola na wyspie
     Cykl powstał z myślą o dzieciach uczących się czytać. Dzięki prostemu językowi i podziałowi na krótkie rozdziały doskonale nadaje się na pierwszą samodzielną lekturę lub do wspólnego rodzinnego czytania. Jego wielkim atutem są zabawne ilustracje holenderskiego mistrza grafiki książkowej Thé Tjong-Khinga.
źródło opisu: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-felek_i_tola_i_porywacze.html

7. Westendorp, Fiep. W domu, w dziczy, na ulicy : rozbrykany słownik obrazkowy.  Warszawa : Wydawnictwo Dwie Siostry, 2016 (sygn. 112861)
     Kartonowy słownik obrazkowy dla maluchów, z uroczymi, stylowymi ilustracjami słynnej holenderskiej graficzki. Spójrz, jak piękny i wielki jest świat! Na ulicy, w parku, w domu, w szkole, w lesie - wszędzie pełno jest rzeczy, ludzi i zwierząt! Znajdź je w tej książce i sprawdź, jak się nazywają. Ciepłe, zabawne rysunki przedstawiają miejsca, przedmioty, czynności, gry i zabawy, sposoby spędzania czasu, pory roku i święta. Każdej ilustracji towarzyszy jednowyrazowy podpis. Fiep Westendorp, holenderska mistrzyni ilustracji, narysowała spokojny, przyjazny świat, w którym dzieci mogą brykać do woli. I choć od tamtego czasu minęło już kilkadziesiąt lat, ta książka świadczy o tym, że to, co najważniejsze, wcale się nie zmieniło. To perełka grafiki książkowej sprzed lat - do oglądania, poznawania nowych słów i nauki czytania.

źródło opisu: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/prod-w_domu_w_dziczy_na_ulicy.html

Oprac. Jolanta Stempień

Powrót do 2017