Spotkanie autorskie

Data publikacji: 18 maja 2018

Poetyckie przedpołudnie ze skarbami

W słoneczne przedpołudnie środowe 30 maja 2018 r. w mińskiej Bibliotece Pedagogicznej odbyło się spotkanie autorskie z twórcami wierszy zgromadzonych w tomiku "Szukając skarbu. Antologia poezji uczniowskiej" - uczniami klas III gimnazjum i I liceum szkół salezjańskich w Mińsku Mazowieckim.

Aby wysłuchać utworów młodych poetów, pojawiło się liczne grono miłośników poezji. Na widowni zasiedli najbliżsi członkowie rodzin  oraz koledzy i koleżanki salezjańskich twórców, delegacja z mińskich szkół oraz gość specjalny wydarzenia - Stanisława Gujska. Zebrani ze skupieniem wysłuchali autorskich interpretacji wierszy oraz poruszających kompozycji muzycznych. Niejedna osoba poczuła ciepło w sercu, gdy prezentowane utwory odsłaniały zapomniane lub nieodkryte w jej duszy skarby.

Adepci sztuki poetyckiej ze szkół salezjańskich nie tylko podzielili się z publicznością efektami swojej literackiej pracy, ale również zaprezentowali się z nieco innej strony - kulinarnej. Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na poczęstunek, podczas którego przy upieczonych przez uczniów słodkościach mogli wymienić refleksje związane z tomikiem. Był to również dobry czas, aby poprosić poetów o autograf, dedykację czy pamiątkowe zdjęcie, a także obejrzeć prace plastyczne nawiązujące do przedstawionych w wierszach wartości.

Tak intensywną i bogatą w doświadczenia zarówno dla duszy, jak i dla ciała środę zdecydowanie można uznać za udaną.

Joanna Krukowska, kl. I SLO