Archiwum

Kwiecień/maj 2017 r. -  Wiosenna Wystawa  prac  malarskich  Pani  Alicji Dębowskiej -  emerytowanej  nauczycielki  języka polskiego. 

29 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Dębem Wielkim została wygłoszona prelekcja dla rodziców klas I-III na temat "Jak motywować dzieci do czytania?"  przygotowana przez pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim. Ponadto prelekcji towarzyszyła prezentacja książek ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej, zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz materiał informacyjny dla rodziców.

28 marca 2017 r. gościliśmy w naszej placówce uczniów klas Ip i IIp  z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim wraz z opiekunami.

20 marca2017 r. odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mistowie. Dzieci zwiedziły bibliotekę, obejrzały wystawę prac plastycznych w Galerii i wzięły udział w zajęciach, na których zapoznały się z budową książki. Wybrały także książkę (zakupioną w ramach NPRCZ), którą chciałyby przeczytać w domu. Na zakończenie zaplanowano również malowanie wiosennych kolorowanek.

10 marca 2017 r. odbyła się promocja tomiku poezji Krzysztofa Szczypiorskiego "Do Ciebie Matko".
Spotkanie prowadziła poetka i pisarka Stanisława Gujska, wiersze poety prezentowała znana aktorka scen warszawskich Ewa Serwa. Niecodzienne poetyckie spotkanie uświetnił Międzypokoleniowy Chór kameralny KANON z Siennicy.

07 marzec 2017 r. udział biblioteki w powiatowej konferencji pod hasłem „Wpływ zajęć artystycznych na rozwój dziecka w młodszym wieku szkolnym" w SP nr 6 w MM. Biblioteka przygotowała bibliografię zeszyt Aktualności Pedagogiczne i wystawę nowości wydawnicze do tematu.

Luty - marzec 2017 r. wystawa prac i promocja kalendarza Stowarzyszenia Koniczynka „Plastyczne wędrówki po Mazowszu przez cztery pory roku" w Galerii Biblioteki

12 stycznia 2017 r. - warsztaty dla bibliotekarzy szkolnych "Jak w czasach Internetu zachęcić uczniów do czytania", które prowadziła Anna Goc z MSCDN w Siedlcach.

Styczeń - wystawa prac konkursowych "Anioły, aniołki, anielice". Wystawa w bibliotece była podsumowaniem projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Styczeń- wystawa „Zimowe Inspiracje - ozdoby świąteczne" zorganizowane przez Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Mińsku Mazowieckim oraz Bibliotekę Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej w Mińsku Mazowieckim.