Archiwum

czerwiec - przygotowano wystawę i  plakaty promujące zbiory: literatura z historią w tle, nowości biblioteki, bajki w języku ukraińskim,  literatura do uczenia się i nauczania w języku obcym, nowości na wakacje, literatura dwujęzyczna.

21 czerwca odbyła się w bibliotece konferencja dla nauczycieli i warsztaty dla uczniów nt. "MaKI - Mazowieckie Kluby Integracyjne - o sile działań edukacyjnych wspierających i integrujących uczniów" zorganizowana przez MSCD i OEiZK w Warszawie. Konferencja dotyczyła integracji dzieci z Ukrainy. Omówiono założenia projektu MaKi i zaprezentowano kilka metod pracy z dziećmi. W części warsztatowej dzieci i dorośli mogli poznać scratch, zasady gry w warcaby, Teatrzyk Kamishibai i Magiczną Książkę.

14 czerwca obchodziliśmy Święto Wolnych Książek. Celem święta jest promowanie idei bookcrossingu oraz czytelnictwa, a także uwolnienie jak największej ilości książek. Przygotowaliśmy promocję akcji i książki na półkę (II piętro). 

6 czerwca - w spotkaniu autorskim z panią Stanisławą Gujską uczestniczyły dzieci z kl. 1a, 3a SP w Wielgolesie oraz kl. 2a ze SP Salezjańskiej. (70 osób)

6 czerwca, gościliśmy dzieci z Ukrainy, które poznały bibliotekę i uczestniczyły w lekcji języka polskiego. 

31 maja w naszej placówce Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim zorganizowała dla pedagogów i psychologów szkolnych w ramach współpracy sieci spotkanie warsztatowe na temat " Prezentacja procesu diagnostycznego dzieci z zaburzeniami przetwarzania słuchowego oraz omówienie ich funkcjonowania w szkole". Spotkaniu towarzyszyła wystawa najnowszej literatury z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz promocja wizualna książek w postaci plakatów, bibliografii adnotowanej i Aktualności Pedagogicznych. (35 osob)

24.05 - zajęcia plastyczne dla dzieci (6 osób)

Maj -plakaty i wystawy promujące książki i rocznice: polecamy nowości Wydawnictwa Literatura dla dzieci i młodzieży, 26 maj Dzień Matki, 1 czerwca Dzień Dziecka

16 maja w naszej bibliotece trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim uczestniczyli w spotkaniu z magiczną książką. (26 osób)  

10 i 12 maja odwiedzili nas uczniowie kl. II c (24), II b (23) i kl. 0 (25) ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. H. Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim.  "Magiczna biblioteka" to propozycja obejmująca przedstawienie teatrzyku kamishibai, zapoznanie z ciekawymi książkami w różnej formie graficznej i wydawniczej, a także możliwość zwiedzania biblioteki.

9 maja - spotkanie dla nauczycieli i bibliotekarzy z Panią Wiesławą Jędrzejczyk - Redaktor Naczelną Wydawnictwa Literatura - "Świat wartości w książkach Wydawnictwa Literatura".

8 maja - wystawa książek dotyczących wartości w życiu człowieka.

Promocja plakatowa  XIX OgólnopolskiegoTygodnia Bibliotek pod hasłem BIBLIOTEKA - ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU, przygotowanie programu, wystaw, nowości.

Udział w obchodach Powiatowego Dnia Bibliotekarza (MBP).

8 maja - w Galerii pokonkursowa wystawa prac plastycznych Mińszczanie w krzywym zwierciadle. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 6 im. H. Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim.  

25 kwietnia - warsztaty dla nauczycieli Nieszablonowe pomysły na promocję czytelnictwa oraz promocja książki Anny Sumińskiej "Spotkanie z Mińskiem Mazowieckim".

22 kwietnia Dzień Ziemi - wystawa publikacji.

17 kwiecień - życzenia i promocja nowości wydawniczych na Święta Wielkanocne.

13 kwietnia Dzień Pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej - prezentacja publikacji na plakacie i wystawie.

4 kwietnia odwiedziły nas dzieci z kl. I ze Szkoły Podstawowej w Mistowie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach w czasie których obejrzały: japoński teatrzyk kamishibai, różne formy wydawnicze książek dla najmłodszych, wysłuchały opowiadania „Basia i Wielkanoc" i przygotowały wielkanocne ozdoby świąteczne. 

2 kwietnia Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie - prezentacja publikacji ns stronie www, na wystawie i plakatach.

24 marca odwiedziła nas grupa trzylatków z  Przedszkola Miejskiego nr 4 w Mińsku Mazowieckim. Dzieci poznały wywodzący się z Japonii teatrzyk kamishibai. (19 osób) 

Marzec - promocja Fb i na plakatach przed biblioteką literatury terapeutycznej dla dzieci i młodzieży polecaną przez Hannę Diduszko.

Marzec - prezentacja nowości na wystawie i plakatach z okazji świąt:12 marca - Dzień Matematyki, 18 marca Europejski Dzień Mózgu, 21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa, 24 marca - Narodowy Dzień Życia, 25 marca - Światowy Dzień Czytania Tolkiena

17 marca - Udział pracowników biblioteki w jury Konkursu poetyckiego "Ruch to zdrowie" zorganizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 1 w Mińsku Mazowieckim. 

17 marca odwiedziły nas dzieci  (grupa 4-5 latków) z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Przedszkolaki poznały wywodzący się z Japonii teatrzyk kamishibai (20 osób).

10 marca odbyło się autorskie spotkanie z Tomaszem Sobanią, w którym uczestniczyła młodzież z mińskich szkół: Salezjańskiej SP, SP nr 5 i SP nr 3 (ok. 90 osób). 

Marzec - wystawa nowości literatury i publikacji oraz popularyzacja wydarzeń, świąt oraz rocznic: 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych", 6 marca Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych, 8 marca Dzień Kobiet - wystawa biografii wybitnych kobiet, przygotowaliśmy również plakat Solidarni z Ukrainą - zbiórka książek dla uchodźców oraz  broszurki - "Niezbędnik ukraińsko-polski". 10 marca wystawa: Józef Wybicki - 200. rocznica śmierci.

Udział bibliotekarzy w szkoleniach MSCDN: Kolorowanie na dywanie (5 godz.); Biblioterapia w nowoczesnym procesie edukacji, wychowania i terapii (15 godz.); kreatywność na co dzień, czyli edukacja z wyobraźnią. Inspiracje ekologiczne (3 godz.)

Luty -plakaty promujące nowości pedagogiczne, półkę bookcrosingową,  projekt "Mała książka - wielki człowiek", usługi biblioteki, serię książek Miś Pracuś z ruchomymi elementami do poczytania z dziećmi.

Luty - promocja publikacji, wydarzeń i świąt: Dzień Bezpiecznego Internetu (8.02); Walentynki (14.02), Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego (21.02), plakaty promujące literaturę pedagogiczną dla nauczycieli i wychowawców oraz rodziców.

Styczeń - przygotowano plakaty promujące bibliotekę i zbiory oraz literaturę na ferie dla dzieci, młodzieży i nauczycieli i wystawę nowości.

Styczeń - promocja pisarzy z okazji rocznic i zbiorów biblioteki: Bolesława Leśmiana w 145. rocznicę urodzin (22.01), Astrid Lindgren w 20. rocznicę śmierci (28.01).

Styczeń - wystawa i popularyzacja literatury: Umberto Eco  w 90. rocznicę urodzin (5.01) oraz publikacji o Ignacym Łukasiewiczu w 140. rocznicę śmierci (7.01), prezentacja twórczości Melchiora Wańkowicza w 130. rocznicę urodzin (10.01).

Styczeń - wystawa publikacji w Czytelni prezentująca twórczości i publikacji biograficznych patronów 2022 roku: Marii Grzegorzewskiej, Józefa Wybickiego, Ignacego Łukasiewicza i Józefa Mackiewicza.