Archiwum

4 stycznia dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Mińsku Mazowieckim miały przyjemność spotkać się w naszej bibliotece z Czerwonym Kapturkiem i wziąć udział we wspólnych zabawach. (25 os.)

8 stycznia - Anna Sumińska z klasą VI odwiedzili nas, aby odbyć lekcję, otwierającą wystawę „Samarytanie z Markowej. Ulmowie - Polacy zamordowani przez Niemców za pomoc Żydom" dotyczącą rodziny Ulmów - patronów roku 2024.(26 os.)

11 stycznia w Szkole Podstawowej im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Wiśniewie odbyły się kolejne zajęcia z innowacji pedagogicznej „Higiena cyfrowa jako narzędzie zapobiegające uzależnieniom behawioralnym". (57 os)

12 stycznia uczniowie klasy I LO w ZS im. Marii Skłodowskiej-Curie uczestniczyli w warsztatach jak się lepiej uczyć (19 os.)

Podczas zimowych ferii dzieci z Punktu oraz Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzienku, Przedszkola Niepublicznego Klub Malucha oraz Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Stanisława Jachowicza spędziły aktywnie czas w naszej bibliotece na zajęciach i zabawach karnawałowych. (65 os.)

29 stycznia - grupa 5-latków z Przedszkola Niepublicznego Nasza Akademia przyszła na tańce i zabawy karnawałowe z Kopciuszkiem. (17 os.)

Styczeń w Bibliotece Pedagogicznej - promocja działalności placówki na stronach miasta Mińsk Mazowiecki:

 https://www.minsk-maz.pl/1309,aktualnosci-luty-2024?tresc=28101

6 luty - udział prac w Gali Dnia Bezpiecznego Internetu 2024 W-wa(Polskie Centrum Programu Sater Internet) 

6 luty - warsztaty Jak się uczyć? - ZS im M. Skłodowskiej-Curie  IE (28 os.)

12 luty - poranek karnawałowy z poezją z uczestnikami Domu Dziennego Pobytu Caritas DWP. (15 os.)

5 i 13 lutego młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych (kl. 3) i Zespołu Szkół nr 2 w Mińsku Mazowieckim uczestniczyła (kl3 i kl. 4) w interaktywnych zajęciach historycznych. „Samarytanie z Markowej. Ulmowie - Polacy zamordowani przez Niemców za pomoc Żydom" - (70 os.) 

13 luty - uczestnicy Domu Dziennego Pobytu Caritas DWP. Zwiedzili wystawę "Samarytanie z Markowej - historia bł. Rodziny Ulmów", wysłuchali opowieści o losach rodziny oraz obejrzeli film na ten temat.

14 lutego obchodzimy dzień zakochanych, a więc jest to świetny moment do wspólnego celebrowania go razem z dziećmi. Dlatego dziś do naszej biblioteki przyszła grupa pięciolatków z Przedszkola Niepublicznego „Klub Malucha" na zajęcia o potędze miłości. (20 os.)

16 luty - zajęcia z pięciolatkami z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Mińsku Mazowieckim, których tematem była historia Filipa i jego złości w bajce terapeutycznej „O borsuku, który na cały świat się obraził"(23 os).

21 lutego nauczyciele emeryci zwiedzili wystawę "Samarytanie z Markowej" i obejrzeli film o historii Rodziny Ulmów (14 os.).

22 lutego uczniowie Centrum Edukacji Alternatywnej w Mińsku Mazowieckim uczestniczyli w warsztatach "jak się uczyć" (13 os.) 

22 luty -  w  Szkole Podstawowej im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Wiśniewie odbyły się kolejne zajęcia z innowacji pedagogicznej „Higiena cyfrowa jako narzędzie zapobiegające uzależnieniom behawioralnym". (57 os)

26 luty -  grupa pięciolatków z Przedszkola Niepublicznego „Klub Malucha" uczestniczyła w zajęciach "W pałacu Królowej Śniegu" (20 os.)

28 lutego bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy i pedagodzy uczestniczyli w szkoleniu „Bezpieczne wirtualne podwórko. Korzyści, wyzwania i zagrożenia związane z funkcjonowaniem uczniów w sieci". Organizatorami była Biblioteka Pedagogiczna i  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Warsztaty Prowadziła Marta Witkowska - ekspert ds. edukacji cyfrowej NASK. Biblioteka przygotowała wystawę publikacji i tematyczne zestawienie literatury (70 os.)

Luty w Bibliotece Pedagogicznej - promocja działalności placówki na stronach miasta Mińsk Mazowiecki:  https://www.minsk-maz.pl/1310,aktualnosci-marzec-2024?tresc=28319

6 marca w MSA odbyła się konferencja „Razem przeciwko depresji", podczas której reprezentanci władz miasta i powiatu podpisali deklarację, która jest symbolicznym zobowiązaniem do działań na rzecz zdrowia psychicznego mieszkańców. Na konferencję przybyli specjaliści, edukatorzy, lokalni liderzy, seniorzy i młodzież. Nasza Biblioteka również była obecna - na stoisku informacyjnym prezentowaliśmy publikacje, dotyczące depresji, dostępne w zbiorach Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim. 

11 marca dla grupy pięciolatków z Przedszkola Niepublicznego Nasza Akademia wielkanocny zajączek przygotował wiele ciekawych zadań i zabaw. 

12 marca - uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 6  uczestniczyli w warsztatach robienia palm wielkanocnych. (24 os.)

13 marca w czytelni Biblioteki odbył się wernisaż wystawy grafiki uczniów Liceum Sztuk Plastycznych im. E. M. Andriollego. Na wystawie zostały zaprezentowane linoryty - prace uczniów z klasy 3P oraz prace archiwalne uczniów z lat 1971-2005. (90 os.) 

13 i 14 marca przyszły dwie grupy sześciolatków z Przedszkola Miejskiego nr 6 na wielkanocne zajęcia. Dzieci wysłuchały i obejrzały teatrzyk kamishibai pt. „Idzie wiosna, Wielkanoc tuż tuż...". (38 os.)