Kot Herbert i magiczne książki

Data publikacji: 26 marca 2024

Na początku bibliotekarz przeczytał książkę Emily Horn pt. „Przepraszam czy jesteś czarownicą?", później dzieci szukały kota Herberta, który skrył się między regałami, a następnie mieli przyjemność obejrzeć interaktywne książki znajdujące się w bibliotece oraz zostali zachęceni do ich czytania i wypożyczania wraz z rodzicami. Była między innymi: "Czarna książka kolorów", w której 'Tomek nie widzi kolorów. Są one dla niego tysiącami smaków, zapachów, dźwięków i emocji. Pogrążony w mroku chłopiec zaprasza, czytelników do spróbowania odkrywać je tak jak on: wcale ich nie widząc. Duże emocje wzbudziła książka Roberta Sabudy, pt. „Piotruś Pan". Autor jest mistrzem w tworzeniu wspaniałych książek pop-up. Na każdej rozkładówce znajdują się wspaniale wyeksponowane elementy zaczarowanego świata, które przenoszą w krainę wyobraźni. Kolejną ciekawą dla dzieci książką była „Tajemnice głębin oceanu". To wspaniała pozycja dla odważnych nurków, odkrywców oceanicznej głębin, którzy nie boją się zanurzyć w podwodnym świecie z latarką w ręku i chcą eksplorować głębiny, do których nie dociera nawet światło! Herbert pokazał jeszcze wiele innych równie ciekawych i ekscytujących książek, do obejrzenia których zapraszamy do naszej biblioteki.

Następnie mali czytelnicy wzięli udział w guzikowej zabawie z interaktywną książką pobudzającą wyobraźnię dzieci pt. „Guzikowa książka" Sally Nicholls i Bethana Woollvina. Dzieci wyruszyli w magiczną podróż, którą wskazywały kolorowe guziki z książki.

Na koniec obejrzeli i wysłuchali teatrzyk kamishibai o krasnoludku, który zgubił swoją bajkę, a to działo się nocą, kiedy pani Emilka zgasiła światło i zamknęła drzwi biblioteki, pt. „Noc w bibliotece".