Aktualności | Rozstrzygnięcie konkursów | Filia w Łosicach | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursów

Na konkursy organizowane przez bibliotekę Pedagogiczną w Łosicach wpłynęło 97 prac konkursowych w trzech kategoriach. Komisja w składzie Anna Czerko, Renata Szostek i Joanna Gąska, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia
Data publikacji: 13 czerwca 2018

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 2-10 czerwca 2018 r. odbędzie się XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w tym roku Łosice również dołączają do tej akcji. Wydarzenie, we współpracy, przygotują: Łosicki Dom Kultury, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej Filia w Łosicach. Jest to niewątpliwie największe doroczne święto kampanii czytania, organizowane przez Fundację ABCXXI.
Data publikacji: 05 czerwca 2018

II Łosicka edycja Nocy Bibliotek

Zapraszamy na II Łosicką edycję Nocy Bibliotek, która odbędzie się 9 czerwca o godzinie 19.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach. W programie gry i zabawy, quizy, zagadki i wieczorne biblioteczne kino z projekcją filmu pt. "Tarapaty". 
Data publikacji: 05 czerwca 2018

Jeżycjada w Łosicach

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach wzięli udział w II Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady, zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną.


 

Data publikacji: 30 maja 2018

Bezpieczne funkcjonowanie w mediach społecznościowych - warsztaty dla nauczycieli i bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach serdecznie zaprasza nauczycieli i bibliotekarzy na bezpłatne warsztaty nt. Bezpiecznego funkcjonowania w mediach społecznościowych. Warsztaty odbędą się 10 maja w budynku Biblioteki o godz. 14.00.
Data publikacji: 07 maja 2018

Zapraszamy do udziału w konkursach artystycznych

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach zaprasza serdecznie do udziału w konkursach plastycznych dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół powiatu Łosickiego. 

Do przedszkoli skierowany jest konkurs pt. „Bajkowe Stwory Potwory”, dla klas 03 pt. „Jestem Projektantem Okładki Do Książki”, natomiast Klasy 4-7 przystępują do  Konkursu Na Kartę Pocztową Pt. „Moja Mała Ojczyzna”. Szczegóły w regulaminach.

Data publikacji: 25 kwietnia 2018

Piszą o nas ;)

Prasa o Bibliotece - Słowo Podlasia wydanie 17 (1988) / 2018

 

Data publikacji: 25 kwietnia 2018

Lech Jęczmyk w Łosicach

Na kolejnym spotkaniu w cyklu “Z ciekawymi ludźmi”,na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Łosice i Biblioteki Pedagogicznej gościliśmy Lecha Jęczmyka, wybitnego tłumacza literatury angielskiej i rosyjskiej. Jest to człowiek który odkrył dla polskich czytelników choćby Vonneguta i Coetzeego, uznawany jest za filar polskiego środowiska SF, felietonista współpracujący z “Nową Fantastyką” i “Frondą”, w latach 80tych organizator ochrony bł. księdza Jerzego Popiełuszki, działacz środowisk narodowych. W 2011 roku otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich – laur SDP za całokształt twórczości.
Data publikacji: 21 marca 2018

Z ciekawymi ludźmi - Lech Jęczmyk

Biblioteka Pedagogiczna i Burmistrz Miasta i Gminy Łosice zapraszają na kolejne spotkanie w cyklu "Z ciekawymi ludźmi." Tym razem gościem specjalnym będzie Lech Jęczmyk, wybitny tłumacz literatury angielskiej i rosyjskiej, człowiek który odkrył dla polskich czytelników choćby Vonneguta i Coetzeego, filar polskiego środowiska SF, felietonista współpracujący z "Nową Fantastyką" i "Frondą", w latach 80tych organizator ochrony bł. księdza Jerzego Popiełuszki, działacz środowisk narodowych. W 2011 roku otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich – laur SDP za całokształt twórczości.


Data publikacji: 14 marca 2018

Warsztaty dla nauczycieli

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach zaprasza serdecznie na warsztaty dla nauczycieli bibliotekarzy i innych zainteresowanych nauczycieli z zakresu nowoczesnych narzędzi w pracy nauczyciela oraz na temat selekcji i skontrum zbiorów bibliotecznych.
Data publikacji: 15 lutego 2018
poprzednia   12345678910   następna >