Aktualności

Tomasz Sobania ponownie w Łosicach

Już po raz drugi 24 stycznia w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach i po raz pierwszy w Zespole Szkół w Górkach miało miejsce niecodzienne spotkanie autorskie –  gościem placówek był najmłodszy w Polsce autor książek z gatunku fantasy. Uczniowie szkół powiatu łosickiego spotkali się tego dnia ze swoim rówieśnikiem 18 letnim Tomaszem Sobania, który w 2015 roku, mając 16 lat wydał swoją pierwszą książkę pt. Speculo.

Data publikacji: 27 stycznia 2017

Konkurs prozatorski na ciekawie opisaną przygodę z książką

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Górkach Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach ogłaszają Konkurs prozatorski na ciekawie opisaną przygodę z książką. Celem konkursu jest integracja międzypokoleniowa, propagowanie ciekawych książek, rozpowszechnianie wiedzy na temat wpływu czytania na kształtowanie się osobowości, odkrywanie talentów pisarskich, zachęcanie do wzbogacania kultury o własną twórczość literacką.

Data publikacji: 23 grudnia 2016

Zyczenia świąteczno-noworoczne

"Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie."
/C.K.Norwid/

Data publikacji: 22 grudnia 2016

Świąteczne Origami - warsztaty

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach zaprasza nauczycieli, wychowawców i inne osoby zainteresowane na otwarte zajęcia warsztatowe pt. Świąteczne Origami.

Spotkanie odbędzie się 16 grudnia o godz. 15.30 w siedzibie Biblioteki.

Data publikacji: 12 grudnia 2016

Sumliński o "niebezpiecznych związkach"

5 grudnia w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur w Łosicach Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz dokonał otwarcia pierwszego z cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi, które organizuje wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną w Łosicach. Gościem spotkania był Wojciech Sumliński - dziennikarz śledczy.

Data publikacji: 06 grudnia 2016

Spotkanie z Wojciechem Sumlińskim - dziennikarzem śledczym

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach, zapraszają serdecznie na spotkanie z Wojciechem Sumlińskim - dziennikarzem śledczym. Spotkanie odbędzie się 5 grudnia o godz. 17.30 w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur w Łosicach.
Data publikacji: 28 listopada 2016

Narzędzia WEB 2.0 w pracy nauczyciela i bibliotekarza

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach zaprasza na bezpłatne szkolenie dla nauczycieli i bibliotekarzy nt Narzędzi WEB 2.0 w pracy nauczyciela i bibliotekarza. Spotkanie odbędzie się 25 listopada o godz. 10.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach, ul. Piłsudskiego 9.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną pod nr 83 357 35 67. Ilość miejsc ograniczona.

Data publikacji: 10 listopada 2016

Najmłodszy autor fantasy gościł w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach

29 września w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach miało miejsce niecodzienne spotkanie autorskie – tym razem gościem łosickiej placówki był najmłodszy w Polsce autor książek z gatunku fantasy. Uczniowie szkół powiatu łosickiego spotkali się tego dnia ze swoim rówieśnikiem 18 letnim Tomaszem Sobania, który w 2015 roku, mając 16 lat wydał swoją pierwszą książkę pt. Speculo.
Data publikacji: 30 września 2016

Konkurs Wspomnienia uczniów i nauczycieli z dawnych lat

W pracy konkursowej można zaprezentować własne wspomnienia lub przeprowadzić wywiad z innymi osobami, o wydarzeniach sprzed 1990 r.

Termin składania prac do 20 września do Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim

Konkurs organizowany pod patronatem Burmistrza Miasta i Starosty Mińskiego.
Data publikacji: 30 czerwca 2016

O Poświatowskiej

26 kwietnia w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach, odbyło się spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan – wybitną autorką biografii Marii Dąbrowskiej, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego, Marii Kownackiej, Anny Jantar, Anny German, Zbigniewa Cybulskiego.
Data publikacji: 10 maja 2016
poprzednia   12345678   następna >