Aktualności

Nadbużańska opowieść: Wyjątkowe spotkanie z autorką „Nad Bugiem” i „Czas Oswajany”

Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach w zeszły piątek otworzyła swoje drzwi dla miłośników literatury regionalnej, przenosząc ich w niezapomnianą podróż po nadbużańskich krajobrazach. Autorka dwóch poruszających powieści, Justyna Mazur-Lipecka, z pasją podzieliła się historią, miłością i bogactwem kulturowym tego malowniczego regionu, tworząc niepowtarzalne doświadczenie dla czytelników. Spotkanie autorskie było nie tylko okazją do poznania tajemnic twórczego procesu, ale także wyjątkowym momentem pełnym fascynujących opowieści o nadbużańskich społecznościach.Data publikacji: 05 lutego 2024

Spotkanie autorskie z Justyną Mazur-Lipecką: Literacka podróż w świat nadbużańskich opowieści

Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach zaprasza na literacką podróż w nadbużańskie krajobrazy z utalentowaną regionalistką, Justyną Mazur-Lipecką. Spotkanie autorskie, zaplanowane na 2 lutego 2024 roku, to okazja do bliższego poznania autorki dwóch poruszających powieści, ukazujących historię, miłość i bogactwo kulturowe nadbużańskich okolic.

Data publikacji: 29 stycznia 2024

Nad Niemnem w Łosicach

Blisko 50 osób przeczytało w Łosicach powieść Elizy Orzeszkowej podczas tegorocznej akcji Narodowego Czytania. Wydarzenie odbyło się w Parku Miejskim im. Króla Aleksandra Jagiellończyka i zgromadziło pokaźną grupę miłośników „Nad Niemnem”. Jak co roku, Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach przygotowała okolicznościową wystawę na temat życia i twórczości autorki, oraz zaprezentowała fotosy z ekranizacji tej powieści.
Data publikacji: 12 września 2023

Samarytanie z Markowej - wystawa uroczyście otwarta

Uroczyste otwarcie wystawy dotyczącej rodziny Ulmów z Markowej przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej, Centralną Bibliotekę Rolniczą, Narodowe Centrum Kultury i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, odbyło się w poniedziałek 11 września w sali widowiskowej łosickiego Domu Kultury. Organizatorami wydarzenia byli: burmistrz Mariusz Kucewicz, Łosicki Dom Kultury i Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Siedlcach Fila w Łosicach.
Data publikacji: 12 września 2023

Samarytanie z Markowej

Na wystawę ilustrującą historię rodziny Ulmów z Markowej zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz, Łosicki Dom Kultury i Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach. Karty tej wyjątkowej wystawy przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej zostaną wyeksponowane na parkanie głównym miejscowej parafii pw. Św. Zygmunta Króla. Będzie je można oglądać już od 10 września, natomiast dzień później - w poniedziałek 11 września - o godzinie 12.00 zaplanowano wydarzenie związane z uroczystym  otwarciem wystawy. Odbędzie się ono w sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury. Przypominamy też o projekcji filmu pt. „Ulmowie. Błogosławiona Rodzina”, która odbędzie się w ramach Objazdowego Kina Lumiere, 8 września o godz. 16.15.

Data publikacji: 07 września 2023

Przeczytaj z nami "Nad Niemniem"

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Dyrektor Łosickiego Domu Kultury oraz Pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Łosicach oraz Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach zapraszają do wspólnej lektury „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej podczas Narodowego Czytania 2023.

Data publikacji: 04 września 2023

Jak pisać teksty infromacyjne na stronę

O tym jak pisać teksty informacyjne do internetu, kiedy publikować te treści i jak dobierać odpowiednie grafiki dowiedzą się uczestnicy warsztatów, które przygotowała miejscowa książnica. Warsztaty zaplanowano na najbliższy piątek o godzinie 11.00. Na szkolenie organizatorzy zapraszają bibliotekarzy, nauczycieli oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką. Wymagana jest wcześniejsza telefoniczna rejestracja na warsztaty pod nr tel. 833573567.
Data publikacji: 17 maja 2023

Z ciekawymi ludźmi... - Stanisław Stolarczyk

Reporter, pisarz, dziennikarz, wydawca i dokumentalista polskich śladów w Kanadzie – Stanisław Stolarczyk - będzie gościem kolejnego spotkania autorskiego w cyklu „Z ciekawymi ludźmi…”. Wydarzenie zaplanowano na 15 marca o godzinie 17.00. Zapraszają na nie Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach oraz burmistrz Mariusz Kucewicz, który objął spotkanie patronatem.

Data publikacji: 10 marca 2023

Nie wyrzucaj resztek świec - one ogrzeją ukraińskich żołnierzy

Rusza akcja zbiórki niewykorzystanych, nadpalonych kawałków świec i resztek z wkładów do zniczy. - Z zebranej w ten sposób parafiny wykonane zostaną tzw. świece okopowe. Dzięki takiej świecy żołnierze walczący na froncie w Ukrainie będą mogli się ogrzać a także wykorzystać ją jako kuchenkę do podgrzania posiłku czy zagotowania wody - mówi Iryna, pomysłodawczyni akcji.
Data publikacji: 15 grudnia 2022

70-lecie Biblioteki

Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej wraz z miejscową filią książnicy fetowała w zeszłym tygodniu jubileusz 70-lecia działalności. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego województwa mazowieckiego, samorządów z terenu powiatów siedleckiego, węgrowskiego, sokołowskiego, mińskiego, garwolińskiego i łosickiego oraz przedstawicieli oświaty i kultury. Spotkanie było też okazją do ogłoszenia laureatów konkursu plastycznego na plakat promujący placówkę. Wśród nich znalazły się Kaja Kęcel z I Liceum Ogólnokształcącego w Łosicach oraz Amelia Poznańska reprezentująca miejscową Szkołę Podstawową nr 2 im. Mikołaja Kopernika.
Data publikacji: 18 listopada 2022
poprzednia   123456789 ..... 16   następna >