Aktualności

Tworzę prezentacje w programie PREZI

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach zaprasza nauczycieli i bibliotekarzy na warsztaty pt. " Tworzę prezentacje w programie PREZI". Zajęcia odbędą się 15 maja o godz. 14.00.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rejestrację uczestników pod nr tel. 83 357 35 67

Data publikacji: 07 maja 2019

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Z okazji XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach zaprasza w dniach 8 -15 maja, na zajęcia pt.: "Spotkanie z książką - zajęcia edukacyjne dla dzieci i uczniów szkół podstawowych" i "Bezpieczne funkcjonowanie w sieci - zajęcia dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych".


Data publikacji: 30 kwietnia 2019

W cyklu

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice i Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach zapraszają na spotkanie autorskie z biografistyką Mariolą Pryzwan w ramach cyklu "Z ciekawymi ludźmi...". Spotkanie odbędzie się 19 marca, o godz. 12.00 w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur w Łosicach.

 

 

Data publikacji: 15 marca 2019

III Ogólnopolskie Czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz

Zapraszamy do wzięcia udziału w trzeciej edycji Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz.

 

Data publikacji: 14 marca 2019

Tworzymy grafikę uzytkową. Cz. I Plakaty

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach zaprasza nauczycieli i bibliotekarzy na warsztaty pt. Tworzymy grafikę użytkową. Część pierwsza poświęcona zostanie tworzeniu plakatów.

Warsztaty odbędą się 28 lutego w siedzibie Biblioteki, o godz. 14.00. prosimy o telefoniczne rezerwowanie miejsc. 

Data publikacji: 18 lutego 2019

Lawina dobra od naszych czytelników

Na błyskawiczną akcję pomocy zorganizowaną przez Małgorzatę Sosińską ze Słowa Podlasia, natychmiast odpowiedzieli również nasi czytelnicy. Dzięki Państwa wsparciu, jeszcze przed świętami paczki z żywnością, chemią gospodarczą, ubraniami i zabawkami, trafiły do potrzebujących rodzin z powiatu łosickiego.
Data publikacji: 03 stycznia 2019

W cyklu “Z ciekawymi ludźmi” spotkanie z Mateuszem Wyrwichem

Burmistrz miasta i gminy Łosice, Mariusz Kucewicz i Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach, serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie w cyklu “Z ciekawymi ludźmi…”. Tym razem gościem spotkania będzie Mateusz Wyrwich publicysta, politolog i dziennikarz. Autor ponad 1000 reportaży prasowych o tematyce społecznej i historycznej, reportaży telewizyjnych. Spotkanie autorskie odbędzie się 12 października o godz. 18.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach.

Data publikacji: 12 października 2018

W cyklu "Z ciekawymi ludźmi..." - Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Spotkanie autorskie z uznaną i cenioną pisarką, dziennikarką i scenarzystką filmową Małgorzatą Gutowską-Adamczyk otworzyło kolejny sezon cyklu “Z ciekawymi ludźmi…”. 20 września zaprezentowała się ona przed łosicką publicznością, powiadając o swej drodze do sukcesu, priorytetach i miłości do rodziców.

Data publikacji: 26 września 2018

Operator Ołówka i przyjaciele

Fani współczesnej fantastyki, komiksu czy przygód Jakuba Wędrowycza mogli stanąć oko w oko z Operatorem Ołówka – Andrzejem Łaskim, rysownikiem, ilustratorem i autorem komiksów, który 21 września w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur w Łosicach otworzył wystawę “Czarno-Białe” składającą się z wybranych rysunków, ilustracji i plansz graficznych w czerni i bieli, z kilku ostatnich lat.

Data publikacji: 26 września 2018

W cyklu "Z ciekawymi ludźmi..." - Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach, Łosicki Dom Kultury, Biblioteka Publiczna i Łosickie Centrum Informacji zaprasza na pierwszą w nowym roku szkolnym, odsłonę cyklu spotkań "Z ciekawymi ludźmi..." Tym razem Organizatorzy zapraszają na spotkanie autorskie ze znaną i cenioną pisarką, historykiem teatru, scenarzystką filmową, dziennikarką - Małgorzatą Gutowską Adamczyk. Spotkanie odbędzie się 20 września w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur o godz 15.00. Autorka spotka się tego dnia również z łosicką młodzieżą szkolną, nauczycielami i bibliotekarzami w ŁDK o godz. 12.00 (na spotkanie z młodzieżą obowiązuje wcześniejsza telefoniczna rejestracja).

Data publikacji: 18 września 2018
poprzednia   123456789 ..... 11   następna >