Aktualności

Tomek Sobania potrafi motywować

O tym, że w rozmowie z młodymi ludźmi trzeba być autentycznym doskonale wie Tomasz Sobania, który był gościem spotkania autorskiego zorganizowanego 26 października przez Bibliotekę Pedagogiczną w Łosicach i Burmistrza Miasta i Gminy Łosice.

Data publikacji: 06 listopada 2017

Spotkanie autorskie z Tomaszem Sobanią

26 października w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach po raz kolejny odbędzie się spotkanie autorskie z najmłodszym w Polsce autorem książek z gatunku fantasy - Tomaszem Sobanią, który w 2015 roku, mając 16 lat wydał pierwszą książkę pt. Speculo. Tym razem Tomasz zaprezentuje swoją kolejną świeżo wydaną książkę.


Data publikacji: 09 października 2017

Amerykanin mówił o historii Polski

Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Łosice, Pracowników Biblioteki Pedagogicznej i Łosickiego Domu Kultury 29 września zagościł w Łosicach Philip Steele amerykański historyk, badacz, naukowiec, redaktor i tłumacz który podczas zorganizowanych spotkań przedstawił nowe spojrzenie na decyzję Mieszka I, by wprowadzić chrześcijaństwo do Polski. Wykład zawierał wnikliwą analizę zarówno pisemnych, jak i archeologicznych źródeł oraz był oparty na gruntownej znajomości literatury przedmiotu ostatniego stulecia.


Data publikacji: 02 października 2017

Kolejne spotkanie w cyklu “spotkań z ciekawymi ludźmi”

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Bibliot­eka Pedagogiczna w Łosicach, Łosicki Dom Kultury mają za­szczyt zaprosić na wykład Philipa Earla Steele’a autora książki „Nawrócenie i chrzest Mieszka I.” Spotkanie odbędzie się 29 września w Łosickim Domu Kul­tury o godz. 17.00.


Data publikacji: 27 września 2017

Gaudeamus igitur odśpiewany na UTW

Uniwersytety Trzeciego Wieku od kilku lat robią furorę wśród osób, które przeszły już na emeryturę czy rentę. Uniwersytety stały się nie tylko sposobem na zdobycie wiedzy, ale także sposobem na przywrócenie radości z życia. W opinii społecznej funkcjonuje przekonanie, że wiek dojrzały i starość to dla wielu osób okres trudny, kiedy dochodzi do zobojętnienia, utraty radości życia, smutku i spadku życiowej aktywności. Ale jak pokazuje łosicka praktyka wcale nie musi tak być! Frekwencja i relacje słuchaczy łosickiego UTW pokazują, że okres kiedy zamknęliśmy już rozdział związany z pracą zawodową, także może być piękny.
Data publikacji: 27 września 2017

Zajęcia czytelniczo-edukacyjne

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach obok działań statutowych zawsze dostosowuje swoją działalność do warunków obiektywnych, w jakich działa. Nie tylko upowszechnia wśród czytelników najcenniejszy dobytek naukowy i kulturalny zgromadzony w postaci księgozbioru, ale również stara się przygotować czytelników w życiu kulturalnym, oświatowym i wychowawczym oraz zachodzących przemian społecznych. W działalności uwzględnia się zatem indywidualne potrzeby czytelników, dlatego też w ramach wspomagania pracy szkół i placówek oświatowych, czyli nowych zadań wynikających z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, Biblioteka staje się inicjatorem wielu nowych działań. Na rozpoczynający się rok szkolny placówka przygotowała szereg inicjatyw wśród których znalazły się różnorodne zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkół i przedszkoli powiatu łosickiego, realizacje ogólnopolskich i światowych projektów edukacyjno społecznych a także działania w ramach współpracy z wieloma placówkami na terenie powiatu.

Data publikacji: 27 września 2017

Zajęcia edukacyjne na temat higieny i dezynfekcj

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łosicach wraz z Firmą Medilab przy wsparciu Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach organizuje cykl szkoleń w ramach spotkań edukacyjnych na temat higieny i dezynfekcji w gabinetach kosmetycznych, salonach fryzjerskich, tatuażu i odnowy biologicznej.
Data publikacji: 27 września 2017

Łosiczanie czytali “Wesele”

“Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w tym roku zostało wybrane lekturą Narodowego Czytania. Finał tegorocznej edycji zaplanowano w całej Polsce na sobotę 2 września. Łosice już po raz drugi włączyły się w tą narodową akcję.


Data publikacji: 05 września 2017

Cała Polska czyta

Zapraszamy w sobotę 2 września do Parku im. Króla Aleksandra Jagiellończyka na wspólne czytanie „Wesela”. Zaczynamy o godz. 10:00. Czytający będą mogli skosztować specjalnie na tą okazję upieczonego weselnego korowaja oraz napić się kawy lub herbaty - innych kulinarnych niespodzianek nie zdradzamy
Data publikacji: 01 września 2017

Żywa lekcja historii w Litewnikach k. Łosic

"Cześć i Chwała Bohaterom" taki okrzyk niósł się 14 sierpnia po Litewnikach k. Łosic. Tego dnia w tej małej miejscowości na ulicach, przy samochodach i w rękach mieszkańców powiewały biało czerwone flagi a wśród pobliskich pól słychać było dumnie śpiewany Hymn Polski. Wszystko to za sprawą uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej Albina Leończuka ps. "Wrzos", który został skazany wyrokiem Sądu Rejonowego w Lublinie 20 lutego 1948 roku z art. 16 § 1 i art. 4 § 1 dekretu, z dnia 13 czerwca 1946 r. o przestępstwach szczególnie niebezpiecznych w okresie odbudowy Państwa na karę śmierci. Dziś "Wrzos" odzyskał dobre imię i zajął należne miejsce w panteonie bohaterów - Żołnierzy Wyklętych. W uroczystościach uczestniczyli pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach, którzy w siedzibie biblioteki przygotowali wystawę nt. "Wojska Polskiego i Żołnierzy Wyklętych.

Data publikacji: 21 sierpnia 2017
poprzednia   123456789   następna >