Aktualności

Jak pisać teksty infromacyjne na stronę

O tym jak pisać teksty informacyjne do internetu, kiedy publikować te treści i jak dobierać odpowiednie grafiki dowiedzą się uczestnicy warsztatów, które przygotowała miejscowa książnica. Warsztaty zaplanowano na najbliższy piątek o godzinie 11.00. Na szkolenie organizatorzy zapraszają bibliotekarzy, nauczycieli oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką. Wymagana jest wcześniejsza telefoniczna rejestracja na warsztaty pod nr tel. 833573567.
Data publikacji: 17 maja 2023

Z ciekawymi ludźmi... - Stanisław Stolarczyk

Reporter, pisarz, dziennikarz, wydawca i dokumentalista polskich śladów w Kanadzie – Stanisław Stolarczyk - będzie gościem kolejnego spotkania autorskiego w cyklu „Z ciekawymi ludźmi…”. Wydarzenie zaplanowano na 15 marca o godzinie 17.00. Zapraszają na nie Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach oraz burmistrz Mariusz Kucewicz, który objął spotkanie patronatem.

Data publikacji: 10 marca 2023

Nie wyrzucaj resztek świec - one ogrzeją ukraińskich żołnierzy

Rusza akcja zbiórki niewykorzystanych, nadpalonych kawałków świec i resztek z wkładów do zniczy. - Z zebranej w ten sposób parafiny wykonane zostaną tzw. świece okopowe. Dzięki takiej świecy żołnierze walczący na froncie w Ukrainie będą mogli się ogrzać a także wykorzystać ją jako kuchenkę do podgrzania posiłku czy zagotowania wody - mówi Iryna, pomysłodawczyni akcji.
Data publikacji: 15 grudnia 2022

70-lecie Biblioteki

Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej wraz z miejscową filią książnicy fetowała w zeszłym tygodniu jubileusz 70-lecia działalności. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego województwa mazowieckiego, samorządów z terenu powiatów siedleckiego, węgrowskiego, sokołowskiego, mińskiego, garwolińskiego i łosickiego oraz przedstawicieli oświaty i kultury. Spotkanie było też okazją do ogłoszenia laureatów konkursu plastycznego na plakat promujący placówkę. Wśród nich znalazły się Kaja Kęcel z I Liceum Ogólnokształcącego w Łosicach oraz Amelia Poznańska reprezentująca miejscową Szkołę Podstawową nr 2 im. Mikołaja Kopernika.
Data publikacji: 18 listopada 2022

Warsztaty pielęgnacyjno-makijażowe

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach zaprasza na warsztaty pielęgnacyjno-makijażowe. Wydarzenie zaplanowano na 21 listopada w siedzibie biblioteki przy ul. Piłsudskiego 9, o godz. 16.00
Data publikacji: 17 listopada 2022

Wsparcie finansowe z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 dla Biblioteki

Informujemy, że w 2022 roku Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach uzyskała wsparcie finansowe z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Priorytet 3, w kwocie 3.000 zł na zakup nowości czytelniczych. Dzięki pozyskanym funduszom możliwy był zakup 126 pozycji książkowych, które wzbogacą księgozbiór placówki i już wkrótce będą dostępne dla użytkowników. 
Data publikacji: 05 października 2022

Noc Bibliotek

VIII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w miejscowej Bibliotece Pedagogicznej w sobotę 1 października 2022 r. pod hasłem „To się musi powieść”.
Data publikacji: 27 września 2022

Konkurs plastyczny z okazji 70-lecia Biblioteki

Wkrótce rusza jubileuszowy konkurs plastyczny z okazji 70-lecia Biblioteki Pedagogicznej im. H. Radlińskiej w Siedlcach i jej filii na „Plakat promujący Bibliotekę”. Uczniowie zgłoszą swoje prace w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VIII i szkoły średnie. Laureaci pierwszych miejsc zostaną zaproszeni na galę jubileuszową, podczas której otrzymają nagrody i dyplomy.

Data publikacji: 20 września 2022

Narodowe Czytanie 2022

"Ballady i romanse" Adama Mickiewicza na scenie w parku im. Króla Aleksandra Jagiellończyka przeczytało blisko 40 osób. Tradycyjnie wydarzeniu "Narodowe czytanie" towarzyszyła wystawa przygotowana przez Bibliotekę Pedagogiczną, a na amatorów dzieł wieszcza czekała możliwość opieczętowania własnych egzemplarzy książek.
Data publikacji: 09 września 2022

Przeczytaj z nami Ballady i romanse Adama Mickiewicza

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Dyrektor Łosickiego Domu Kultur oraz Pracownicy M-G Biblioteki Publicznej i Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej Filia w Łosicach zapraszają do wspólnej lektury Ballad i romansów Adama Mickiewicza podczas Narodowego Czytania 2022.
Data publikacji: 25 sierpnia 2022
poprzednia   123456789 ..... 15   następna >