Aktualności

Łosiczanie czytali “Wesele”

“Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w tym roku zostało wybrane lekturą Narodowego Czytania. Finał tegorocznej edycji zaplanowano w całej Polsce na sobotę 2 września. Łosice już po raz drugi włączyły się w tą narodową akcję.


Data publikacji: 05 września 2017

Cała Polska czyta

Zapraszamy w sobotę 2 września do Parku im. Króla Aleksandra Jagiellończyka na wspólne czytanie „Wesela”. Zaczynamy o godz. 10:00. Czytający będą mogli skosztować specjalnie na tą okazję upieczonego weselnego korowaja oraz napić się kawy lub herbaty - innych kulinarnych niespodzianek nie zdradzamy
Data publikacji: 01 września 2017

Żywa lekcja historii w Litewnikach k. Łosic

"Cześć i Chwała Bohaterom" taki okrzyk niósł się 14 sierpnia po Litewnikach k. Łosic. Tego dnia w tej małej miejscowości na ulicach, przy samochodach i w rękach mieszkańców powiewały biało czerwone flagi a wśród pobliskich pól słychać było dumnie śpiewany Hymn Polski. Wszystko to za sprawą uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej Albina Leończuka ps. "Wrzos", który został skazany wyrokiem Sądu Rejonowego w Lublinie 20 lutego 1948 roku z art. 16 § 1 i art. 4 § 1 dekretu, z dnia 13 czerwca 1946 r. o przestępstwach szczególnie niebezpiecznych w okresie odbudowy Państwa na karę śmierci. Dziś "Wrzos" odzyskał dobre imię i zajął należne miejsce w panteonie bohaterów - Żołnierzy Wyklętych. W uroczystościach uczestniczyli pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach, którzy w siedzibie biblioteki przygotowali wystawę nt. "Wojska Polskiego i Żołnierzy Wyklętych.

Data publikacji: 21 sierpnia 2017

Gala wręczenia dyplomów i nagród

Komisja w składzie Anna Czerko, Radosław Goś, Renata Szostek i Joanna Gąska wyłoniła zwycięzców konkursów plastycznych organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Łosicach. Do konkursów zostali zaproszeni uczniowie szkół i przedszkoli powiatu łosickiego. Młodsze dzieci rysowały “Ulubionego bajkowego misia”, starsi uczniowie natomiast “Bibliotekę swoich marzeń”. Gala wręczenia dyplomów i nagród odbyła się w siedzibie Biblioteki 8 czerwca, o oprawę artystyczną wydarzenia zadbała Wiola Latus, natomiast słodki poczęstunek dla uczestników Gali przygotował Grzegorz Chotnicki z Top Market. 


Data publikacji: 19 czerwca 2017

Pierwsza łosicka Noc Bibliotek

3 czerwca odbyła się pierwsza w Łosicach Noc Bibliotek, którą przygotowali pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach oraz Biblioteki Publicznej w Łosicach. W sobotni wieczór łosickie Biblioteki przemieniły się w magiczne miejsca pełne zagadek, labiryntów i historii rodem z kryminału.


Data publikacji: 05 czerwca 2017

Noc Bibliotek

Serdecznie zapraszamy na Łosicką NOC BIBLIOTEK, która odbędzie się 3 czerwca. Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Biblioteki łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Będą śledztwa, romanse, czary i groza.  Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni.

Data publikacji: 30 maja 2017

Wystawa "Magiczna Podróż po Literaturze - Różne Oblicza Książki"

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w łosickiej Bibliotece Pedagogicznej gościła wystawa niezwykłych, magicznych książek, które zobaczyło około 650 uczniów szkół i przedszkoli z naszego powiatu.

Data publikacji: 29 maja 2017

Tomasz Sobania ponownie w Łosicach

Już po raz drugi 24 stycznia w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach i po raz pierwszy w Zespole Szkół w Górkach miało miejsce niecodzienne spotkanie autorskie –  gościem placówek był najmłodszy w Polsce autor książek z gatunku fantasy. Uczniowie szkół powiatu łosickiego spotkali się tego dnia ze swoim rówieśnikiem 18 letnim Tomaszem Sobania, który w 2015 roku, mając 16 lat wydał swoją pierwszą książkę pt. Speculo.

Data publikacji: 27 stycznia 2017

Konkurs prozatorski na ciekawie opisaną przygodę z książką

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Górkach Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach ogłaszają Konkurs prozatorski na ciekawie opisaną przygodę z książką. Celem konkursu jest integracja międzypokoleniowa, propagowanie ciekawych książek, rozpowszechnianie wiedzy na temat wpływu czytania na kształtowanie się osobowości, odkrywanie talentów pisarskich, zachęcanie do wzbogacania kultury o własną twórczość literacką.

Data publikacji: 23 grudnia 2016

Zyczenia świąteczno-noworoczne

"Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie."
/C.K.Norwid/

Data publikacji: 22 grudnia 2016
poprzednia   12345678   następna >