Aktualności

W cyklu “Z ciekawymi ludźmi” spotkanie z Mateuszem Wyrwichem

Burmistrz miasta i gminy Łosice, Mariusz Kucewicz i Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach, serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie w cyklu “Z ciekawymi ludźmi…”. Tym razem gościem spotkania będzie Mateusz Wyrwich publicysta, politolog i dziennikarz. Autor ponad 1000 reportaży prasowych o tematyce społecznej i historycznej, reportaży telewizyjnych. Spotkanie autorskie odbędzie się 12 października o godz. 18.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach.

Data publikacji: 12 października 2018

W cyklu "Z ciekawymi ludźmi..." - Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Spotkanie autorskie z uznaną i cenioną pisarką, dziennikarką i scenarzystką filmową Małgorzatą Gutowską-Adamczyk otworzyło kolejny sezon cyklu “Z ciekawymi ludźmi…”. 20 września zaprezentowała się ona przed łosicką publicznością, powiadając o swej drodze do sukcesu, priorytetach i miłości do rodziców.

Data publikacji: 26 września 2018

Operator Ołówka i przyjaciele

Fani współczesnej fantastyki, komiksu czy przygód Jakuba Wędrowycza mogli stanąć oko w oko z Operatorem Ołówka – Andrzejem Łaskim, rysownikiem, ilustratorem i autorem komiksów, który 21 września w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur w Łosicach otworzył wystawę “Czarno-Białe” składającą się z wybranych rysunków, ilustracji i plansz graficznych w czerni i bieli, z kilku ostatnich lat.

Data publikacji: 26 września 2018

W cyklu "Z ciekawymi ludźmi..." - Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach, Łosicki Dom Kultury, Biblioteka Publiczna i Łosickie Centrum Informacji zaprasza na pierwszą w nowym roku szkolnym, odsłonę cyklu spotkań "Z ciekawymi ludźmi..." Tym razem Organizatorzy zapraszają na spotkanie autorskie ze znaną i cenioną pisarką, historykiem teatru, scenarzystką filmową, dziennikarką - Małgorzatą Gutowską Adamczyk. Spotkanie odbędzie się 20 września w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur o godz 15.00. Autorka spotka się tego dnia również z łosicką młodzieżą szkolną, nauczycielami i bibliotekarzami w ŁDK o godz. 12.00 (na spotkanie z młodzieżą obowiązuje wcześniejsza telefoniczna rejestracja).

Data publikacji: 18 września 2018

“Czarno-Białe” – wernisaż wystawy prac Andrzeja Łaskiego

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Łosicki Dom Kultury i Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach zapraszają na wystawę prac Andrzeja Łaskiego. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek, 21 września o godzinie 18:00, w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur.

Data publikacji: 18 września 2018

Narodowe Czytanie Przedwiośnia

W czwartek 6 września 2018 r. na placu przy Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur, w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości zapraszamy do wspólnego, narodowego czytania Przedwiośnia Stefana Żeromskiego.

Data publikacji: 04 września 2018

Rozstrzygnięcie konkursów

Na konkursy organizowane przez bibliotekę Pedagogiczną w Łosicach wpłynęło 97 prac konkursowych w trzech kategoriach. Komisja w składzie Anna Czerko, Renata Szostek i Joanna Gąska, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia
Data publikacji: 13 czerwca 2018

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 2-10 czerwca 2018 r. odbędzie się XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w tym roku Łosice również dołączają do tej akcji. Wydarzenie, we współpracy, przygotują: Łosicki Dom Kultury, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej Filia w Łosicach. Jest to niewątpliwie największe doroczne święto kampanii czytania, organizowane przez Fundację ABCXXI.
Data publikacji: 05 czerwca 2018

II Łosicka edycja Nocy Bibliotek

Zapraszamy na II Łosicką edycję Nocy Bibliotek, która odbędzie się 9 czerwca o godzinie 19.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach. W programie gry i zabawy, quizy, zagadki i wieczorne biblioteczne kino z projekcją filmu pt. "Tarapaty". 
Data publikacji: 05 czerwca 2018

Jeżycjada w Łosicach

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach wzięli udział w II Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady, zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną.


 

Data publikacji: 30 maja 2018
poprzednia   123456789 ..... 11   następna >