Aktualności

Szkolenie - Jak pomóc uczniowi się uczyć?

25 września odbyło się szkolenie pt. Jak pomóc uczniowi się uczyć? Rozwijanie procesów myślowych ucznia w toku zajęć edukacyjnych. Prowadziła je Pani dr Wanda Matras-Mastalerz prezeska Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu.
Data publikacji: 28 września 2020

Światowy Dzień Turystyki

27 września to niezwykle ważny dzień dla całej branży turystycznej. Tego dnia przypada Światowy Dzień Turystyki.

Data publikacji: 27 września 2020

26 września - Europejski Dzień Języków pod hasłem „Ucz się języków. Odkrywaj świat”

Europejski Dzień Języków został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej, w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków. Wydarzenie ma zwrócić uwagę  na bogactwo języków w Europie (ponad 200). Stanowi również okazję do popularyzowania wiedzy na temat języków, promowania różnorodności językowej i kulturowej oraz zachęcania ludzi do nauki języków i poznawania ciekawostek na ich temat.

Data publikacji: 26 września 2020

Cyprian Kamil Norwid – 199. rocznica urodzin


24 września mija 199. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida.

Data publikacji: 24 września 2020

XXIX Siedleckie Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców

19 września odbyło się XXIX Siedleckie Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców. Mottem spotkania były słowa św. Jana Pawła II - Musicie od siebie wymagać, a hasłem Jak wygrać z uzależnieniami. Organizacją i oprawą techniczną zajęli się pracownicy Katolickiej Szkoły Podstawowej w Siedlcach. Tegoroczna edycja przeprowadzona została w formie zdalnej.

Data publikacji: 22 września 2020

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu to jedno z najpiękniejszych świąt dla dorosłych i dzieci. Z okazji Światowego Dnia Orderu Uśmiechu w sierpniu 2017 r. order ten otrzymał Papież Franciszek. Ceremonia wręczenia odznaczenia papieżowi Franciszkowi rozpoczęła również obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu.
Data publikacji: 21 września 2020

Światowy Dzień Sybiraka


17 września
przypada Światowy Dzień Sybiraka, obchodzony od 2004 roku. Od 2013 roku ma status święta państwowego.
Data publikacji: 17 września 2020

Magiczne książki w zbiorach czytelni

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. Szymborska miała rację, książki są cudownym źródłem wiedzy i rozrywki. Przy swej ciekawości mogą być również kreatywne, zaskakujące, innowacyjne i niezwykle intrygujące. Proponujemy rodzicom i pedagogom wspaniałą zabawę z dziećmi „magicznymi książkami", które znajdują się w Czytelni.
Data publikacji: 15 września 2020

Agatha Christie – 130. rocznica urodzin


Agatha Christie
, urodziła się we wrześniu 1890, jako Agatha Mary Clarissa Miller, córka amerykańskiego maklera i brytyjskiej arystokratki.
Data publikacji: 15 września 2020

Stanisław Lem – 99. rocznica urodzin

Stanisław Herman Lem (ur. 12 lub 13 września 1921 r. we Lwowie, zm. 27 marca 2006 r. w Krakowie) - polski pisarz gatunku hard science fiction, filozof, futurolog oraz krytyk.

Data publikacji: 12 września 2020