Aktualności | Czasopisma metodyczne dla nauczycieli przyrody i biologii | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Aktualności

Konkurs Pięknego Czytania

8 grudnia pracownik biblioteki uczestniczył w Konkursie Pięknego Czytania  w Szkole Podstawowej nr 9 w Siedlcach.  Konkurs został zorganizowany dla dzieci z klas III.
Data publikacji: 09 grudnia 2017

Historia choinki i ozdób świątecznych, projektowanie i malowanie bombek – zajęcia etnograficzno-plastyczne dla uczniów

6 grudnia - w Mikołajki - gościliśmy w bibliotece uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Siedlcach wraz z wychowawczynią Panią Ewą Misiak. Zajęcia poświęcone były historii choinki i ozdób świątecznych w Polsce, Europie i na świecie.
Data publikacji: 08 grudnia 2017

Spotkanie z książką

6 grudnia odbyły się zajęcia edukacyjne Spotkanie z książką dla uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach.
Data publikacji: 07 grudnia 2017

Tadeusz Kościuszko Patron Roku 2017

5 grudnia na zajęcia do biblioteki przyszli uczniowie klasy II Gimnazjum nr 2 w Siedlcach. Temat spotkania związany był z osobą Tadeusza Kościuszki.
Data publikacji: 06 grudnia 2017

Zajęcia edukacyjne dla uczniów Zespołu Oświatowo-Wychowaczego w Strzale

W dniach 23 listopada oraz 5 grudnia do biblioteki przybyli uczniowie klasy IV oraz VI z Zespołu Oświatowo-Wychowawczego w Strzale. Tematy zajęć to Rzeka Wisła oraz Henryk Sienkiewicz w zbiorach biblioteki.
Data publikacji: 06 grudnia 2017

Informatyzacja bibliotek pedagogicznych na Mazowszu


Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę ws. przystąpienia Województwa Mazowieckiego do projektu,

"Informatyzacja bibliotek pedagogicznych na Mazowszu"

Data publikacji: 04 grudnia 2017

Ogólnopolski konkurs fotogarficzny

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku i Europejskie Stowarzyszenie Psychologów i Pedagogów Szkolnych zapraszają nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ekstremalne czytanie". Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa poprzez zarejestrowanie obrazów ludzi czytających w ekstremalnych warunkach.
Data publikacji: 03 grudnia 2017

O Tadeuszu Kościuszce w bibliotece

1 grudnia na zajęcia edukacyjne do biblioteki przyjechali uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Radomyśli, wraz z opiekunami.
Data publikacji: 01 grudnia 2017

Zwiedzanie biblioteki

29 listopada naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z dwóch klas pierwszych, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łosicach. Uczniowie z wielką radością zapoznali się z magicznym dla nich miejscem.
Data publikacji: 30 listopada 2017

Historia choinki i ozdób świątecznych, malowanie bombek choinkowych – zajęcia etnograficzno-plastyczne dla uczniów

27 listopada odwiedziły naszą placówkę dzieci z klasy I ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Siedlcach. Uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach dotyczących historii choinki i ozdób świątecznych w Polsce, Europie i na świecie.
Data publikacji: 28 listopada 2017