Aktualności

Sprzątanie świata - Zbiórka telefonów komórkowych

W ramach międzynarodowej akcji ekologicznej: Sprzątnie Świata 2018 zapraszamy do  aktywnego uczestnictwa w XI edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej

ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY

TERMIN ZBIÓRKI: do 9 listopada 2018 r.

CO ZBIERAMY?: ZUŻYTE TELEFONY KOMÓRKOWE BEZ BATERII.
Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony bądź w częściach.

MIEJSCE ZBIÓRKI: Hol Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach ul. Asłanowicza 2.

Data publikacji: 11 października 2018

Zagłosuj na naszą bibliotekę i pomóż wzbogacić nasze zbiory

Przystąpiliśmy do konkursu „200 książek do wygrania". Głosy może oddawać każdy co jedną minutę, po każdorazowym odświeżeniu strony konkursowej https://novaedita.com/konkurs/

Data publikacji: 10 października 2018

Wystawa na 100-lecie odzyskania Niepodległości

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, w naszej bibliotece została przygotowana wystawa zdjęć żołnierzy, bohaterów poległych w walkach. Wielu z nich to mieszkańcy Siedlec.

Zbiór został udostępniony naszej placówce przez  Pana Jerzego Garbaczewskiego.

Data publikacji: 10 października 2018

Jesienny pejzaż – zajęcia plastyczne w bibliotece

4 października odwiedzili naszą bibliotekę uczniowie z klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach wraz z opiekunami.

Data publikacji: 05 października 2018

Nauczyciele wychowania przedszkolnego w bibliotece

2 października w siedzibie biblioteki odbyło się spotkanie dla nauczycieli edukacji przedszkolnej Motywy patriotyczne w literaturze dla najmłodszych zorganizowane we współpracy z doradcą metodycznym Panią Józefą Jóźwik z Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.
Data publikacji: 03 października 2018

Spotkanie z książką

1 października na zajęcia edukacyjne Spotkanie z książką przyjechali do naszej biblioteki uczniowie klas I-IIIz Zespołu Szkół Niepublicznych w Borkach Wyrkach wraz z nauczycielami.
Data publikacji: 02 października 2018

XXVII Siedleckie Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców

29 września w odbyło się XXVII Siedleckie Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców pod ogólnym hasłem „Integralna profilaktyka zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży". Gospodarzem spotkania była Katolicka Szkoła Podstawowa w Siedlcach. W tym roku tematem wiodącym było Jak skutecznie przeciwdziałać agresji? Pedagogika i wychowanie moralne wobec świata pełnego agresji i przemocy.

Data publikacji: 01 października 2018

Zajęcia czytelniczo-edukacyjne dla uczniów

Zachęcamy nauczycieli do skorzystania z oferty zajęć czytelniczo-edukacyjnych prowadzonych przez naszych nauczycieli bibliotekarzy.
Terminy zajęć do indywidualnego ustalenia.

Data publikacji: 27 września 2018

Ochrona lasów - seminarium

25 września w auli przy naszej placówce odbyło się seminarium na temat "Zagrożenia pożarowe w lasach". Zostało ono zorganizowane z okazji V Siedleckich Dni Drzewa (etap jesienny) oraz w ramach wsparcia działań nauczycieli w edukacji ekologicznej wśród młodzieży szkolnej.
Data publikacji: 26 września 2018

Bookcrossing w bibliotece

Biblioteka już od kilku lat włącza się w akcję uwalniania książek. W naszym holu znajduje się regał bookcrossingowy. Zawsze możesz znaleźć na niej uwolnione książki, zabrać ze sobą dowolną pozycję, przeczytać ją i ponownie uwolnić. Na półce możesz też zostawić własną ciekawą lekturę. W ten sposób dajesz szansą przeczytać ją komuś innemu.

Pamiętaj, że tylko czytane książki żyją!

Data publikacji: 03 kwietnia 2016