Aktualności

Spotkanie z magiczną książką

O tym, że książki nie muszą mieć postaci tradycyjnej, przekonali się uczniowie z klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Domanicach Kolonii, którzy gościli w bibliotece na zajęciach edukacyjnych 25 października.
Data publikacji: 25 października 2023

„Dziewczynka, która miała oczy szeroko otwarte”

Większość ukraińskich ofiar wojny, które znajdują schronienie w krajach UE, to kobiety i dzieci. Dzieci te trafiają do szkoły w kraju przyjmującym. Szkoła staje się zatem jednym z pierwszych punktów kontaktu między miejscową ludnością a uchodźcami.

Data publikacji: 24 października 2023

Czy złota rybka spełnia wszystkie marzenia?

24 października pracownicy biblioteki przeprowadzili zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Odbiorcami bajki były dzieci z zerówki w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach. Podczas spotkania sześciolatki wysłuchały baśni O rybaku i złotej rybce braci Grimm.

Data publikacji: 24 października 2023

W tęsknocie za latem

23 października mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece uczniów klasy III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Aleksander w Siedlcach. Dla tych młodych odkrywców przygotowaliśmy specjalne zajęcia czytelnicze, wykorzystując metodę teatrzyku kamishibai.
Data publikacji: 23 października 2023

XIV Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne

21 października gościliśmy uczestników XIV Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych zorganizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Siedlcach. Biblioteka Pedagogiczna przygotowała dla nich "Spotkanie z Harrym Potterem" oraz "Warsztaty o emocjach".

Data publikacji: 21 października 2023

Promujemy aktywny styl życia

Wydarzenie, które miało miejsce 19 października, było częścią XXV Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach, które nasza biblioteka zorganizowała z Polskim Klubem Ekologicznym Koło "Podlasie" w Siedlcach. Głównym jego celem było promowanie piękna przyrody jako inspiracji do relaksu w otoczeniu natury oraz zachęcanie młodzieży do aktywności fizycznej.
Data publikacji: 19 października 2023

Kodowanki dla najmłodszych

18 października odbyły się kolejne warsztaty metodyczne Od zabaw z kodowania do programowania. Zorganizowane zostały przez Agnieszkę Urbanek i Mariolę Pieńkowską z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach. Skierowane były do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

Data publikacji: 18 października 2023

Jak dbać o relacje rodzic-dziecko?

18 października odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Przekroczyć siebie nt. Jak zostać rodzicem, o jakim marzy Twoje dziecko? Tym razem o budowaniu więzi i komunikacji między rodzicami a dziećmi mówili Anna i Piotr Werwińscy.

Data publikacji: 18 października 2023

Jesień za oknem i w bibliotece

Jesienna aura skłoniła do odwiedzenia naszych progów piątoklasistów i ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Piłsudskiego w Żeliszewie Podkościelnym. Uczestnictwo w bibliotecznych zajęciach było dla nich okazją do pogłębienia wiedzy na temat panującej pory roku.

Data publikacji: 17 października 2023

Czy grał Pan rolę kosmity?

Na to i wiele jeszcze innych pytań zadawanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach odpowiadał zaproszony gość Robert Protasewicz.

Data publikacji: 17 października 2023