2016

Grudzień - wystawa prac konkursowych "Anioły, aniołki, anielice". Wystawa w bibliotece była podsumowaniem projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

01 grudnia 2016 r odbyły się siódme Integracyjne Warsztaty Plastyczne  pt. „Zimowe Inspiracje - ozdoby świateczne" zorganizowane przez Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Mińsku Mazowieckim oraz Bibliotekę Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej w Mińsku Mazowieckim. W spotkaniu brali udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej "Caritas" Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz uczestnicy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim.

19 listopada 2016 r.- udział w III Mińskich Spotkaniach Wydawców Publikacji Regionalnych "Nad Srebrną", org. przez MBP.

W dniach 8-9 i 17 listopada 2016 r. odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Prozy Henryka Sienkiewicz wzięło w nim udział 101 uczniów z powiatu mińskiego.

Listopad - wystawa publikacji - 2016 Rok Henryka Sienkiewicza.

27 października 2016 r., udział pracownika w Wieczornym Czytaniu w ZSE w Mińsku Maz. (NPRCz).

24 października 2016 r., pracownik biblioteki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mistowie prowadził szkoleniowe zebranie Rady Pedagogicznej  na temat „Wychowanie do czytania".(NPRCz)

24 października 2016, udział w konferencji org. przez PPP - Dopalacze i nie tylko.

Październik - wystawa pokonkursowa, KONKURSU Wspomnienia uczniów i nauczycieli z dawnych lat w czytelni.

21 października 2016 r. w MDK w Mińsku Mazowieckim - Podsumowanie i ogłoszenie wyników KONKURSU Wspomnienia uczniów i nauczycieli z dawnych lat oraz wręczenie nagród odbyło się na uroczystości obchodów 100-lecia ZNP na terenie powiatu mińskiego.

Październik - wystawa jesiennych lampionów, wykonanych prze uczestników PŚDS i mieszkańców DPS w Kątach w Galerii Biblioteki.

30 września 2016 r. odbyło się spotkanie z młodym pisarzem Tomaszem Sobanią, autorem książki "Speculo"

29 września 2016 r odbyły się szóste Integracyjne Warsztaty Plastyczne  pt. „Jesienne Inspiracje - Lampiony".

Wrzesień -nasza biblioteka włączyła się do projektu Kultura Na Widoku.  

5 września 20016 r.  odbyło się seminarium dla nauczycieli języka angielskiego z inicjatywy Wydawnictwa Oxford University Press.

Lipiec 2016 r. Piknik Czytelniczy dla mieszkańców miasta zorg. przez MBP - propagowanie boockrossingu i promocja biblioteki.

Czerwiec /lipiec - wystawa prac plastycznych "Letnie inspiracje" w Galerii

16.06.2016 r. w  warsztatach artystycznych „Letnie inspiracje"  wzięli udział uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim oraz zaproszeni uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie.                      

Czerwiec - wystawa pokonkursowa plastycznego konkursu - Pejzaże w powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy", który zorg. w SP nr 6 w Mińsku Mazowieckim.  

12 maja br. uczniowie z wychowawcami ze SP nr 2 kl. pierwszych b, c, g oraz ze SP w Nowej Pogorzeli wzięli udział w spotkaniu z poetką Stanisławą Gujską.

Maj -  wystawy prac Integracyjnego Konkursu Plastycznego „ZIEMIA MIŃSKA PĘDZLEM I ŚWIATŁEM MALOWANA" z cyklu „O czym szumią mazowieckie wierzby?" Moja Okolica - Moja Ojczyzna zorganizowanego przez Stowarzyszenie "Koniczynka".

W dniach 8-13 maja br. - XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzimy pod hasłem „Biblioteka inspiruje" - wystawa publikacji nawiązujących do Roku Henryka Sienkiewicza, pokonkursowa wystawa prac plastycznych„Mazowieckie wierzby", udział w obchodach Dnia Bibliotekarza w MBP.                                                        

6 maja br. uczniowie kl. I c Szkoły Podstawowej nr 2 z wychowawczynią Teresą Romaszuk pamiętali o Dniu Bibliotekarza. Życzyli pracownikom sukcesów w pracy i samych słonecznych dni, wręczyli każdej Pani piękny bukiet tulipanów. Następnie uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych na temat Święta Konstytucji 3 Maja i symboli narodowych.

27 kwietnia 2016 r. z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Szkole Podstawowej w Grzebowilku odbyło się święto książek. Biblioteka na spotkaniu z rodzicami prezentowała wartość głośnego czytania dzieciom.

Kwiecień - Wystawa Inspiracje Wiosenne prezentuje prace plastyczne wykonane techniką suchej pasteli, które powstały podczas czwartych integracyjnych warsztatów. Autorami prac są uczestnicy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim.  

22 kwietnia 2016 r. uczniowie kl. I c Szkoły Podstawowej nr 2 z wychowawczynią Teresą Romaszuk uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych na temat 1050. Rocznicy Chrztu Polski.

19 kwietnia 2016 r. uczniowie i czytelnicy wspólnie z Biblioteką Publiczną uczestniczyli w pokazie premierowego filmu o Powstaniu w Getcie Warszawskim. Biblioteka w 73. Rocznicę Powstania wzięła udział w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile"prowadzonej przez POLIN, przygotowała też wystawę publikacji.

Dnia14 kwietnia 2016 r. odbyło się szkolenie dla nauczycieli bibliotekarzy i osób zainteresowanych na temat: Facebook i inne media społecznościowe w pracy nauczyciela bibliotekarza. Szkolenie prowadziła pasjonatka Internetu Joanna Kucewicz, pracownik BP w Łosicach.

Dnia 12.04.2016 r.odbyły się warsztaty plastyczne "inspiracje wiosenne" z udziałem uczestników Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy i Koła Plastycznego ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim. Piękne prace powstały techniką pasteli pod kierunkiem Katarzyny Zalewskiej, Marty Prędoty i Małgorzaty Tomkiewicz.

5-6.04.2016 r. - warsztaty dla młodzieży z pierwszych klas licealnych Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim nt "Teksty kultury - szukamy źródeł informacji (Stanisław Wyspiański)". Uczestniczyło 58 uczniów.

Kwiecień - wystawa prac uczniów SP nr 6 wykonanych pod kierunkiem Małgorzaty Tomkiewicz w Galerii Biblioteki

1 kwietnia 2016 r. - IV Powiatowa Konferencja Naukowa w SP nr 6 nt "Funkcjonowanie dzieci ze spektrum autyzmu". Biblioteka włączyła się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu - przygotowała na konferencję wystawę publikacji, nowości i  bibliografię.

22 marca 2016 roku z inicjatywy Wydawnictwa Oxford University Press w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej odbyło się seminarium dla nauczycieli języka angielskiego na temat Kształtowanie umiejętności społecznych poprzez gry i zabawy w klasach 1-3.

14 marca 2016 r. w warsztatach dziennikarskich wzięła udział klasy 1a (akademicko-humanistyczna) z Gimnazjum Miejskiego nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Zajęcia prowadziła pani Teresa Romaszuk - nauczycielka i dziennikarka tygodnika "Co słychać?".

21 stycznia 2016 r. - szkolenie dla bibliotekarzy - Nowelizacja prawa autorskiego w bibliotekach szkolnych, pedagogicznych i publicznych prowadził Dariusz Skrzyński

styczeń-luty 2016 r. - wystawa prac uczestników zajęć artystycznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim pt. „Zimowy pejzaż".